Без паніки! Чого не варто робити, щоб не заразитися коронавірусом. Лікарі дали поради

Коронавірус все ближче до України. У понеділок хвилю здійняло повідомлення із Закарпаття, що там з’явився перший хворий. Однак вже у вівторок українців заспокоїли – у чоловіка виявився гострий бронхіт.

А ось лікарі радять дотримуватися низки правил для того, щоб захистити себе від небезпечної інфекції. Детальніше.

Літнім людям краще не виходити на вулицю без потреби

Літнім людям краще не виходити з дому, оскільки ризик заразитися у них найбільший. Так вважає професор, завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб НМУ ім. Богомольця Сергій Крамарєв.

Без паніки! Чого не варто робити, щоб не заразитися коронавірусом. Лікарі дали поради

“Насамперед від коронавірусу страждають особи похилого віку, тобто, за класифікацією ВООЗ, ті, кому за 75. У цьому віці, якими б вони здоровими не були, імунна система падає. Їм потрібно уникати масового скупчення людей – менше ходити на ринки, магазини”, – вважає Крамарєв.

Але якщо все-таки є необхідність вийти, медик радить до і після відвідування громадських місць обробляти ніс.

“До виходу на вулицю я б порадив змащувати слизову носа спеціальними препаратами, які покриють слизову та не дадуть вірусу проникнути всередину. А після – промивати ніс сольовим розчином. Мити руки потрібно ретельно – дезінфікувальними розчинами або просто милом. І не чіпати очі, ніс, рот брудними руками”, – пояснює експерт.

Дітей поки не включають до групи ризику, але для профілактики лікар вважає не зайвим вживати тих самих заходів. “Поки ще не вивчено, чому, але серед потерпілих немає дітей. І навіть якщо малюки й підлітки інфіковані, вони, за даними китайських медиків, не хворіють. Але я все-таки рекомендував би неповнолітнім уникати відвідування громадських місць і дотримуватися правил гігієни”, – говорить Крамарєв.

Він також радить всім тимчасово відмовитися від поїздок в країни, де є осередки коронавірусу. “Уже названі 36 країн, де є хворі. Оскільки про цю хворобу ще ніхто в світі до пуття нічого не знає, важко спрогнозувати, коли закінчиться ця біда”, – каже він.

Читайте також  У Житомирі три людини повторно заразилися коронавірусом: деталі

“Вітаміни, часник і цибуля не допоможуть”
Традиційні для нас методи “боротьби” з інфекціями, як-от часник, цибуля й навіть посилені дози вітамінів, проти коронавірусу COVID-19 не допоможуть”, – переконує лікар-інфекціоніст Євген Щербина.

“Припущення, що вітамін С (який у нас звикли пити пачками під час інфекцій) підвищує опірність організму, визнали неправильним ще наприкінці 70-х років минулого століття. Тоді проводили дослідження і з’ясували, що його ефективність мінімальна. Навіть у разі вживання мегадоз вітаміну С або мінералів тривалість хвороби може скоротитися щонайбільше на пів дня. А про часник і говорити не варто. Це все марно”, – вважає експерт.

За його словами, нинішня ситуація небезпечна тим, що це не окреме захворювання з особливими ознаками, а тому його важко діагностувати. Крім того, немає ефективного лікування.

“Поки коронавірус важко виявити, оскільки його симптоми – висока температура, нежить, кашель і утруднене дихання – характерні для всіх вірусних інфекцій. У нас і так в країні не дуже великі можливості швидкої діагностики. Немає легкого способу визначити, який цей тип коронавірусу. І якщо він з’явиться у нас, максимум, що побачать наші лікарі – важку форму ГРВІ. І ефективного лікування ще не розроблено. Те, що китайці зараз експериментують, ще не означає, що воно працює на 100%”, – говорить Щербина.

Він сподівається, що з настанням тепла інфекція ущухне. “Вірус не любить протягів, а взимку люди в закритих приміщеннях. Тож я рекомендував би ще й постійні провітрювання. А взагалі, я раджу своїм пацієнтам в разі захворювання надягати маску, щоб не занедужали інші члени сім’ї. Не цілувати дітей, та й взагалі не цілуватися, якщо хворий кашляє. Але ж цього ніхто не робить. Спробуйте виконувати хоча б примітивні рекомендації. Це шанс не підхопити будь-який вірус”, – підсумував фахівець.

Читайте також  Як в’їхати до «червоної» карантинної зони: роз’яснення МОЗ

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.