Влада готує рекордне подорожчання горілки

В уряді готують нову постанову про перегляд мінімальних роздрібних цін (МРЦ) на алкоголь. Проект, оприлюднений на сайті Державної фіскальної служби, передбачає рекордне підвищення МРЦ – півлітрова пляшка, за розрахунками Мінекономіки, повинна коштувати не менше 70-ти гривень.

2367_483fe05b78f05ae21dac037354d0f156

Як відомо, 30 червня Вищий адміністративний суд України визнав недійсним торішню постанову уряду №426 щодо мінімальної роздрібної ціни на алкоголь. Тоді вона була зафіксована на рівні 54,9 грн.

Однак в ході судового розгляду з’ясувалося, що мінімальна ціна була сформована кабміном з порушеннями законодавства, яким передбачено при формуванні МРЦ орієнтуватися на нижчий ціновий поріг сировини і комплектуючих. Але кабмін скористався варіантом, запропонованим асоціацією “Укргорілка”, в якому основні показники були завищені, – повідомляє видання Багнет.

Експерти говорять про те, що великі виробники алкоголю таким чином витісняють з ринку дрібних конкурентів. У свої пропозиції по формуванню МРЦ вони закладають навіть власні бюджети на рекламу.  Не дивлячись на рішення суду, кабмін в цей раз готується до рекордного підвищення – проектом постанови передбачена цифра близько 70 гривень за півлітрову пляшку горілки (при тому, що суд визнав незаконним МРЦ на рівні 54,9 грн).

Дрібні виробники, яким нова “мінімалка” загрожує банкрутством, звинувачують Мінекономіки в лобіюванні інтересів монополістів, які в черговий раз вирішують свої проблеми за рахунок населення.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.