Вчені назвали 2015 рік найгіршим за всю історію спостережень за довкіллям

Згідно із звітом, оприлюдненим на веб-сайті Відомства зі спостереження за океаном та атмосферою США, 2015 рік став найгіршим за всю історію спостережень за довкіллям.

An aerial view of a tract of Amazon jungle recently cleared by loggers and farmers near the city of Novo Progresso, Brazil September 22, 2013. Picture taken September 22, 2013. REUTERS/Nacho Doce/File Photo

Зокрема, зазначають вчені, через рекордне підвищення в парникових викидах рівня вуглекислого газу, метану й окису азоту, передає Deutsche Welle. Глобальний рівень температури повітря, порівняно з 2014 роком, підстрибнув на 0,16 градуса за Цельсієм, сягнувши нового рекорду. Порівняно із середньорічним значенням температури повітря у 20 столітті, що складає 13,9 градуса за Цельсієм, у 2015 році температура підскочила на 0,9 градуса. Цю температурну тенденцію, вважають вчені, окрім зміни клімату, спричинив феномен Ель Ніньйо. Цього разу завдяки Ель Ніньйо, Тихий океан нагрівся найсильніше “щонайменше від 1950 року”, пояснюють вчені.

Рекордним стало і підняття рівня світового океану, зазначено в звіті – від 1993 року він став вищим на 70 міліметрів. Це означає, що щороку океан піднімався на 3,3 міліметра, пояснюють вчені. Водночас, у деяких районах на заході Тихого океану та в Індійському океані цей процес відбувався навіть швидше. Над складанням 300-сторінкового звіту працювали майже 450 науковців з усього світу. У своїх розрахунках вони використовували тисячі замірів і результатів спостережень.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.