Сума збитків «Івано-Франківськгазу» у 2019 році сягне 296 млн грн

Сума збитків АТ «Івано-Франківськгаз» у 2019 році сягне 296 млн грн. Це на 56% більше, ніж у 2018 році.

Четвертий рік поспіль для АТ «Івано-Франківськгаз» діє економічно необґрунтований тариф, який НКРЕКП не переглядає з 2017 року. За цей час загальна сума збитків компанії досягла 515 млн грн, пише Фіртка.

Основна проблема нового опалювального періоду – зношені газорозподільні мережі і зростаюча загроза їх аварійності. Станом на сьогодні майже 2000 км замортизованих газопроводів, з них більше ніж 1000 непридатних.

Натомість на заміну в тарифі передбачено тільки 17,6 км.

Така ж ситуація і з шафовими розподільними пунктами, які підтримують тиск газу в мережі на необхідному рівні.

«Збиткові тарифи на розподіл газу та відповідна недостатність фінансування призводять до критичного стану мереж, створюють ризики для безпечного та стабільного газопостачання. За 4 роки їх дії, збитки компанії склали 515 млн грн., а всього по галузі – 20 млрд грн», – розповідає фінансовий директор АТ «Івано-Франківськгаз» Дмитро Горбатюк.

Через заморожені тарифи на розподіл газу незмінно низькою залишається зарплата фахівців «Івано-Франківськгазу». Середня зарплата прикарпатських газовиків складає 8,7 тис. грн, що на третину менше від середньої в енергетиці.

Невеликі зарплати призводять до відтоку кваліфікованих спеціалістів, які шукають більш високооплачувану роботу. З початку 2019 року з компанії звільнилося 200 фахівців. Як правило, це слюсарі, зварники, монтери, водії – люди, які цілодобово забезпечують безаварійний розподіл газу.

Так, лише в аварійно-диспетчерській службі, яка цілодобово ліквідовує витоки газу, не вистачає майже 70 фахівців, ще 50 спеціалістів – в службі, яка здійснює комплексно-приладне обстеження: перевіряє мережі та виявляє витоки газу на них. Через незаповненість вакансій, збільшується навантаження на працівників, а зарплата незмінно залишається низькою.

Читайте також  Франківські рятувальники звільнили із квартирного полону відразу трьох жінок

Вихід – один. Усунути дискримінаційні тарифи, які вже втричі нижчі необхідного рівня. Середній місячний платіж за надання послуг розподілу у 2018 році по Івано-Франківській області склав 77,8 грн, що нижче витрат на мобільний зв’язок та інтернет.

У зв’язку з цим «Івано-Франківськгаз» наголошує на необхідності наступних кроків з боку НКРЕКП:

– довести розмір тарифу до економічно обґрунтованого рівня;

– компенсувати операторам ГРМ понесені збитки;

– затвердити нову модель тарифу на розподіл, яка передбачає рівномірну оплату послуг операторів ГРМ на протязі всього року.

Чекають на новий тариф і споживачі природного газу. Це підтверджено результатами дослідження Київського міжнародного інституту соціології. Абсолютна більшість опитаних споживачів відзначили, що для них важливо розуміти, скільки саме вони сплачують за спожитий енергоресурс, а скільки – за послугу його доставки до оселі.

У більшості споживачі зацікавлені у тому, щоб одержувати деталізовану інформацію про складові вартості послуг енергопостачання.

РЕКЛАМА:

Джерело.