Нові перевірки і випробування: Українці залишаться без авто, що потрібно знати

Депутати хочуть українців «відлучити» від авто. Якщо ідею схвалять, то тоді за кермо не зможуть сісти люди, які страждають, наприклад, гіпертонією

Про це повідомляють представники МОЗ.

Міністерство охорони здоров’я України підготувало постанову, яка зобов’яже водіїв проходити медичне обстеження, а в разі виявлення захворювання, українцям заборонять сідати за кермо. На даний момент чиновники допрацьовують новий закон, і, якщо він вступить в силу, багатьох водіїв чекають суворі випробування. Ця постанова зараз активно обговорюється в профільних міністерствах і відомствах, а також і в суспільстві, що викликало чималий резонанс і багато суперечок.

Якщо ідею МОЗ схвалять, то тоді за кермо не зможуть сісти люди, які страждають, наприклад, навіть на сколіоз і гіпертонією. У постанові зазначаються всі захворювання, нібито «протипоказані» водіям. Серед них, крім сколіозу і гіпертонії, вказуються також поганий слух, високий артеріальний тиск, грижа, серцево-судинні захворювання, ендокринні захворювання та ін.

При деяких хворобах, наприклад, при проблемах із серцем, медичний огляд потрібно буде проходити щорічно. Це необхідно для того, щоб лікарі змогли вчасно помітити прогресування хвороби і вжити відповідних заходів («відлучення» від авто).
За словами представників профільних відомств, така практика існує в багатьох країнах світу, зокрема європейських. Що ж, це дійсно так. Однак, там немає таких норм, які пропонує наше Міністерство охорони здоров’я України. Не секрет, що мало не у кожного водія можна знайти ту чи іншу проблему зі здоров’ям, які перераховані в новій постанові.
Як повідомлялося раніше, в Україні скасовують щорічний профілактичний медогляд для держслужбовців. Про це повідомила виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

«За умови узгодження документа з Національним агентством України з питань державної служби та Державним управлінням справами, ми втратимо ще одного бюрократичного бар’єру. Державні службовці зможуть вільно, як і всі інші, консультуватися щодо стану здоров’я у свого сімейного лікаря і проходити дійсно потрібні обстеження », – зазначила вона.

Читайте також  Нова система автофіксації порушень: українські водії отримуватимуть на телефон смс про перевищення швидкості

Ще з 2003 року всі державні службовці повинні були проходити щорічні медогляди в медустановах, до яких приписано їх установа. Причому процедура стосувалася всіх – від фахівців Адміністрації Президента до працівників на місцях.

«Хворий ти або здоровий – якщо працюєш на держслужбі – змушений раз на рік проходити всіх лікарів без розбору, без права вибору медустанови і можливості відмовитися», – зазначила Супрун. Однак, як виявилося, специфіка роботи держслужбовця не вимагає регулярного огляду здорових людей усіма можливими лікарями.

Також такий метод профілактики давно відкинули в розвинених країнах. Там за станом здоров’я стежить сімейний лікар, а профілактичні медогляди проводяться за групами ризику.

«Регулярні огляди держслужбовців в Україні в основному перетворилися в обхід всіх лікарів з папірцем, щоб отримати позначку «для галочки», а не дійсно якісне обстеження», – написала Супрун.

«Держслужбовці, як і вся країна, повинні включатися в зміни – самі вибирати свого сімейного лікаря, регулярно і безкоштовно його відвідувати, спілкуватися і отримувати рекомендації щодо необхідних для здоров’я і профілактики діям», – додала вона.

Шукайте деталі в групі Facebook, а також каналі Telegram

РЕКЛАМА:
>

Джерело.

Загрузка...


загрузка...