Монетизації субсидій: нововведення оформлення та обліку держдопомоги

Монетизація субсидій на житлокомпослуги, яка стартувала 1 січня, має завершитися до 1 жовтня 2019 року – заявив міністр соцполітики Андрій Рева.

Як роз’яснив Рева, монетизація пройде в три етапи, перший розпочався 1 січня. Одержувачами живих грошей стануть ті, хто звернувся за держдопомогою 1 січня 2019 р., причому вперше. Міністр уточнив, що таких людей буде небагато – не більше 100 тис., так як основна маса оформила субсидії до початку опалювального сезона – у вересні-жовтні 2018 року, нині їх налічується до 5 млн сімей. Для таких субсидіантів нічого не зміниться до кінця сезона – 1 травня. Потім тим, хто отримує субсидії і влітку (до 30%), треба буде переоформити заяву.

І лише з 1 жовтня 2019 р. зможуть звернутися за переоформленням «на монетизацію» всі інші субсидіанти. Тим, хто цього не зробить, допомогу не перепризначать. Механізм монетизації такий: на кожного одержувача субсидій, після опрацювання його заяви і призначення держдопомоги, автоматично відкриють рахунок в Ощадбанку зі спецрежимом використання. Кошти з рахунку також автоматично підуть на оплату послуг в такій черговості: за газ, тепло, електроенергію, воду, інші послуги. Ощадбанк буде щомісяця інформувати субсидіантів SMS-кою про рух коштів і їх залишок.
Після закінчення опалювального сезона – в червні – заощаджену суму, за її наявності, перерахують на поточні рахунки субсидіантів, і їх можна буде використовувати за своїм розсудом. Експерти кажуть, що в приватних будинках можна економити на опаленні газом, в багатоквартирних, де немає лічильників тепла, – а таких більшість – лише на споживанні води і електроенергії.

У Мінсоцполітики також обіцяють субсидувати витрати на встановлення, обслуговування та заміну лічильників води і тепла, витрати на абонентське обслуговування в багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами. Але порядок такої компенсації поки що не розроблено.
Доповнена також декларація про доходи, яка подається разом із заявою на субсидію: в неї включені дані про суму аліментів, сплачених членами домогосподарства. Також до доходів сім’ї при розгляді заяви на субсидію тепер не включать віртуальні три прожиткові мінімуми для працездатних (5763 грн) на кожного з непрацюючих працездатних, якщо вони тривалий час хворіють, є онкохворими, нарко – і алкозалежними. У всіх зазначених випадках потрібно документальне підтвердження діагнозів.

Читайте також  “За субсидію – маму випишу”: Як українці навчились обманювати державу

Шукайте деталі в групі Facebook, а також каналі Telegram

РЕКЛАМА:
>

Джерело.

Загрузка...


загрузка...