Як працюватимуть поліклініки Івано-Франківська внаслідок створення Центру первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги

Днями в Івано-Франківську на відкритому конкурсі обрали керівника новоствореного Центру первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги. Ним стала головний лікар КП «Міська поліклініка №5» Ольга Савчук. Для чого створений такий Центр, що змінилося в роботі поліклінік Івано-Франківська та чи відчують ці зміни на собі мешканці міста, розповіла для читачів Ольга Савчук.

– Ольго Василівно, відколи тривають зміни в роботі поліклінік міста?

– Зміни в роботі поліклінічної системи розпочалися ще 2 травня 2018 року, коли міською радою було вирішено створити єдиний медичний простір в Івано-Франківську.

Мова про об’єднання п’яти поліклінік і, на перспективу, приєднання дитячої поліклініки для того, щоб ми могли стати Центром первинної медичної допомоги і некомерційним комунальним підприємством, щоб могли би укласти договір з Національною службою здоров’я України і, відповідно отримати ті кошти, які анонсує Міністерство охорони здоров’я по деклараціях.

– Тобто усі зміни відбуваються в рамках реалізації медичної реформи?

– Спочатку була анонсована реформа, її проаналізували органи місцевого самоврядування і було вирішено створити не декілька окремих незалежних комунальних некомерційних підприємств, а одне єдине, аби уніфікувати надання медичної допомоги.

– Що саме змінилося в роботі поліклінік для мешканців Івано-Франківська?

– Кардинальних змін в роботі поліклінік не відбулося. Варто зауважити, що сам Центр був створений 3 серпня і вже два місяці він функціонує як одиниця.

З 14 вересня до Центру приєдналася Дитяча міська поліклініка і вісім педіатричних відділень міста.

Для жителів міста абсолютно нічого не змінилося, вони як зверталися у свої установи до своїх лікарів, так і будуть продовжувати це робити. Ті декларації які були укладені, є валідованими. Якщо людина зверталася за тією чи іншою медичною допомогою, так і буде звертатися надалі.

Читайте також  Із Центрального ринку заберуть всі намети (фото)

– А що змінилося для медичних працівників?

– Багато що змінилося для керівників медичних закладів. Раніше кожна поліклініка була окремою юридичною особою. А головний лікар – розпорядником коштів і розпорядником штатів.

На сьогоднішній день головні лікарі стали керівниками структурних підрозділів і тепер їх називають начальниками структурного підрозділу. Тобто юридичної сили вони не мають, коштами вони не розпоряджаються, практично вони займаються адміністративно-господарською діяльністю на місцях, організовують як господарську частину роботи, так і якісне надання медичної допомоги у ввіреному їм структурному підрозділі.

– Чи не логічно було б при створенні такого Центру звільнити з роботи людей, які раніше були головними лікарями?

– Ні, адже вони не мають тих повноважень, що й директор Центру. В кожному структурному підрозділі залишилася величезна кількість працівників. Найменша поліклініка – №5, тут працює 120 людей і є дві найбільші поліклініки Івано-Франківська: 418 працівників у дитячій і 330 – У МП №2. На сьогоднішній момент у поліклініках міста налічується близько 1400 працівників.

Мають бути делеговані повноваження на місцях і керівники на даний момент цим займаються. Так, у них випали деякі функції, які були, але ми на сьогоднішній день наділяємо їх новими функціями. Тобто: вони розробляють стандартизовані документи для того, аби був єдиний маршрут пацієнта, єдиний протокол надання медичної допомоги.

Їхнє завдання все це контролювати і організовувати. Діє шість структурних підрозділів і кожен має мати людину, яка організовує і відповідає за цю організацію.

– Тобто жодних скорочень штату не передбачається?

– Ні, є люди, які себе не бачать у складі Центру і звільнилися з роботи. Але ми аналізуємо, чи певна посада потрібна у майбутньому і, якщо так, то відкриваємо вакансію і беремо людину з біржі праці. Скорочувати ніхто й нікого не буде.

Читайте також  Поліклініки Івано-Франківська об'єдналися в єдиний медичний простір. ВІДЕО

– Чи плануєте доєднати до Центру усі медичні заклади міста, зокрема лікарні?

– Ні, Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги – це заклад, який здійснює амбулаторно-поліклінічну допомогу. Ми надаємо медичну допомогу першого і частково другого рівнів. Стаціонари ж надають допомогу другого рівня, а ЦМКЛ може претендувати і на третій рівень, адже там роблять операції на відкритому серці та інші процедури.

Не можуть бути такі заклади бути об’єднаними в одну мережу. Амбулаторна і стаціонарна медична допомога мають бути чітко розмежованими. Єдине, що у майбутньому нам треба пропрацювати налагодження наступності в роботі первинної і вторинної ланки.

Мається на увазі чітке спрацювання: не може бути такого, що поліклініка дає спрямування пацієнтові і він з ним йде в нікуди. Все має бути налагоджено і прописано.

Потрібно прописати: якщо пацієнт отримав направлення до лікарні – то за яких умов він може пролікуватися. Екстрені випадки ми виключаємо, бо вони обумовлені законодавством. Але планові пацієнти не мають мати проблем з поступленням у лікарню. Над цими моментами зараз і працюємо.

Розмовляла Любов Загоровська

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.