Сьогодні День Віри, Надії, Любові та Софії: прикмети і традиції

Щорічно 30 вересня православні християни відзначають День пам’яті святих мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії.

Також вітають з Днем ангела жінок з іменами Віра, Любов, Надія і Софія. У цей день прийнято дарувати їм подарунки, а ті повинні пригостити своїх рідних і близьких ласощами. Іменинницям слід сходити до церкви і попросити про здоров’я, благополуччя і любов.

Основна традиція цього свята – гучний жіночий плач рано вранці. Вважається, що якщо жінка поплаче, то це відлякає всі біди, прикрощі та напасті від неї самої та її сім’ї.

Заміжнім жінкам в цей день потрібно поставити в церкві дві свічки біля ікони Ісуса Христа і ще одну – вночі в коровай і 40 раз прочитати слова про спокій. На ранок коровай слід розділити між усіма членами сім’ї, включаючи домашніх улюбленців. Завдяки цьому обряду в будинок приноситься спокій і затишок.

У церкві потрібно помолитися біля ікони трьох великомучениць, попросити, віри, сили, здоров’я, любові, благополуччя. У ікони Софії просять здоров’я дітям і жінкам, а також зачаття дитини.

Цей день проводять у родинному колі, більшу частину уваги приділяють дівчаткам.

Прикмети
У народі вважають, що якщо в День пам’яті святих мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії журавлі відлітають у вирій, то на Покров обов’язково будуть заморозки.

Якщо їжак почне будувати своє лігво посеред лісу, то зима буде холодною. А якщо білка починає линяти знизу-вгору, то зиму варто чекати сувору і холодну.

Вважається, що дощ у цей день – це знак, що весна буде ранньою і теплою.

Заборони
Народна пам’ять зібрала кілька заборон, пов’язаних з днем ​​християнських мучениць.

Читайте також  Калушанин знайшов на горі Піп Іван гнізда тинівок. ФОТО

Так, призначати заручини або вінчання на 30 вересня – погана прикмета. Згідно до неї, на “бабські іменини” сватаються, а на Покрову – весілля грають.

Крім того, в цей день жінкам не можна займатися домашніми справами.

Шукайте деталі в групі Facebook, а також каналі Telegram

РЕКЛАМА:
>

Джерело.

Загрузка...


загрузка...