В’язниця або штраф? Українців покарають за другий паспорт

Покарання за подвійне громадянство — з такою ініціативою виступив міністр закордонних справ України Павло Клімкін. З огляду на масову видачу угорських паспортів на західному кордоні, пропозиція вітчизняного МЗС може істотно ускладнити життя тим, хто порушує Конституцію.

Штраф за подвійне громадянство

Частково наслідки подвійного громадянства Україна відчула на собі ще в 2014 році. Ні для кого не секрет, що російська влада видавала паспорти усім охочим мешканцям Криму. Крім того, політика “відновлення руського міра” просувалася і в східних областях, як результат створивши плідний грунт для вторгнення на Донбас.

Проблема двох паспортів уже давно торкнулася і Закарпаття. Нещодавній скандал із пафосним врученням документа в консульстві Угорщини в Берегові ств лише апогеєм очевидної бездарної політики міграційної служби, яка фактично не стежить за видачею паспортів українським громадянам.

Несподівано конфлікт навколо подвійного громадянства в Україні підігріла й Чехія. У місцевому парламенті вже підготовлений законопроект, що дозволяє отримати чеський паспорт нащадкам громадян колишньої Чехословаччини, куди в довоєнний час входило Закарпаття. З огляду на етнонаціональні особливості, потенційно сотні тисяч українців із західних областей можуть отримати друге громадянство.

Згідно з Конституцією, в Україні визнається лише один паспорт. При цьому Основний закон не забороняє мати декілька паспортів. Але в такому випадку, Україна буде розглядати його лише з позиції однієї конкретної країни. Не вносить особливої ​​ясності й нинішній закон “Про громадянство”.

“Якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то у правових відносинах із Україною він визнається лише громадянином України”, — зазначено у 2 статті закону.

При цьому жодене з положень не зобов’язує українця повідомляти міграційну службу про отримання паспорта іншої країни.

Читайте також  Вже осінню: українцям готують нові штрафи, за що каратимуть

Вихід із ситуації спробував знайти президент України Петро Порошенко. Ще в квітні 2018 року він подав у Верховну Раду проект 8297, але тут же його відкликав. Складаючи законопроект, співробітники Адміністрації президента двозначно прописали норму, яка фактично позбавила мешканців окупованого Криму права на повернення українського громадянства.

Так, участь жителів півострова із російськими паспортами у виборах, організованих окупантами, по суті позбавило б їх права на український паспорт.

Повторно про необхідність оновити закон висловився глава вітчизняного МЗС Павло Клімкін. Одним із нововведень, він запропонував прописати покарання за подвійне громадянство.

“Давайте скажемо чесно — у нашому законодавстві немає покарання, жодного, враховуючи адміністративне, за подвійне громадянство. Якщо ти державний службовець, військовий — це інша справа, але покарання як такого немає взагалі”, — заявив глава відомства.

Шукайте деталі в групі Facebook, а також каналі Telegram

РЕКЛАМА:
>

Джерело.

Загрузка...


загрузка...