“Ви на моїй приватній території”: у Франківську священнослужителі самовільно міняють історичні елементи на пам’ятці архітектури. ФОТО, ВІДЕО

У Франківську духовенство УПЦ КП без необхідних погоджень з департаментом містобудування, архітектури і культурної спадщини намагалося змінити історичні елементи фасаду Свято-Троїцького собору, який є пам’яткою архітектури.

Отці грубо порушили норми закону “Про охорону культурної спадщини“. Деякі старовинні мідні обеліски і куполи вже встигли зрізати й замінити на позолочені.

Активіст ініціативи “Франківськ Який Треба Берегти” Юрій Козакевич одразу повідомив про акт вандалізму в мережі Фейсбук. На місце прибули реставратор Сергій Полуботько та начальник відділу охорони культурної спадщини ДМАКС Володимир Ідак.
Вони зустрілись із священнослужителями та, зокрема, із владикою Іоасафом.
Владика спершу був проти того, щоб журналісти знімали його на камеру.

“Не треба фотографувати. Не хочу. Всьо. Алилуя. Ви на моїй приватній території. Це церковна територія. Церковна – то майже приватна”, – висловився владика.

“Почали самостійно демонтувати деякі елементи фронтону: п’єдестал хреста і вінчаючі бокові обеліски. Вони дуже важливі і цінні. Вони мідні. Один зберігся. Інший вже, кажуть, зник. Їх можна відновити. Автентичного хреста вже не збереглось, тож вони можуть ставити той хрест, який ставлять. Треба ще зберегти ті елементи, які є дуже важливими частинами опорядження чи формування фронтону. Які є основним фасадом цього собору”, – розповів Володимир Ідак.

Після тривалої дискусії з духовенством Володимир Ідак запевнив журналістів, що вони дійшли згоди в питанні реставрації. Мовляв, отці просто не знали, що роботи з пам’яткою потрібно погоджувати з охоронцями історичної спадщини та розробляти відповідний проект.

“Ми домовились про те, що вони припиняють роботи. Знімуть той “кожух”, який поставили на обеліск. Пообіцяли відновити всі зруйновані елементи”, – додав Ідак.

Він також наголосив на тому, що це є пам’ятка архітектури. Тому всі будівельні роботи регулюються законом “Про охорону культурної спадщини” і державними будівельними нормами.

Читайте також  Перестарались: прибираючи територію церкви, прикарпатці спалили старовинну дзвіницю

 

Шукайте деталі в групі Facebook, а також каналі Telegram

РЕКЛАМА:
>

Джерело.

Загрузка...


загрузка...