“Не лікарня, а катівня”: Умови, в яких живуть психічно хворі на Прикарпатті – вражають

Нещодавно на Прикарпатті в обласну психіатричну лікарню №2 навідалася з перевіркою група працівників регіонального представництва Уповноваженого ВРУ з прав людини, передає Корупція.Інфо

“Стало відомо, що в психіатричному відділенні сестринського догляду №5, в якому проживають 9 жінок і 15 чоловіків, ремонтні роботи проведені лише в місцях загального користування та кабінеті медсестри. А палати відділення потребують ремонту: на стінах є грибок, а в приміщеннях- стійкий і неприємний запах, двері в палатах відсутні. Деякі ліжка пацієнтів, де були обірвані панцирні сітки, адміністрація установи замінила, але тільки на час проведення моніторингу”, – повідомляється на сайті Омбудсена.

Всі пацієнти користуються зношеним і дірявим одягом, старою постільною білизною, хоча на складі зберігається все нове і якісне. Чоловіки і жінки користуються загальним туалетом, в них відсутній вільний доступ до душу.

Самі пацієнти часто скаржилися на погане харчування. У день візиту до обідньої порції кожному додали яйце, хоча в меню цього не було. Але “нове блюдо” викликало у пацієнтів бурхливі емоції, деякі навіть думали, що в той день було свято.

Більшість пацієнтів потребують в оформленні до будинків-інтернатів або виписки додому. Однак адміністрація лікарні стверджує, що не може вирішити ці питання.

“Звіт, за результатами виявлених порушень, буде направлено до Міністерства охорони здоров’я України та в Івано-Франківську ОДА”, – додають в офіційному повідомленні.

 

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.