“Збільшиться ще на 900 грн…”: Кому і коли чекати нових надбавок

Основними механізмами росту пенсій після пенсійної реформи є індексація і осучаснення.

У 2018 році Кабінет міністрів планує продовжити індексацію, проте зростання пенсій не буде таким значним, як у минулому році, коли пенсійні виплати зросли більш ніж на 40%, а їх середній розмір досяг 2447 грн.

На осучаснення пенсій в 2018 році українцям розраховувати не доводиться, оскільки в державний бюджет не заклали на це грошей. Правда, уряд анонсувала чергове зростання пенсій в 2019 році. Глава Кабміну Володимир Гройсман пообіцяв, що тоді розмір середньої пенсії збільшиться на 900 грн.

В уряді обіцяють підвищити пенсії людям, які багато працювали за часів СРСР, але отримували маленькі зарплати. У Міністерстві соціальної політики заявили, що в цілому пенсії в 2019 році зростуть на 20%.

Відзначимо, що в 2021 році почне працювати автоматичний перерахунок пенсій, який буде пов’язаний з індексом зростання цін і середньої заробітної плати.

Також варто врахувати, що вже в нинішньому році почала діяти нова формула для розрахунку пенсії зі зміненим коефіцієнтом стажу, який тепер становить 1 замість 1,35. Це означає, що якщо раніше за умови наявності 30 років стажу платили пенсію в розмірі 40,5% середнього заробітку, то тепер вона складе не більше 30%.

Крім того, в 2018 році на єдину формулу розрахунку пенсій, що включає співвідношення доходу і середньої зарплати переведуть ряд пільгових категорій пенсіонерів – депутатів, дипломатів, суддів і так далі.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.