Таємниці носа, або чому при нежиті не можна використовувати судинозвужувальні краплі

Бережіть свої носи, навіть якщо вони занадто довгі!.

 

Бережіть свої носи, навіть якщо вони занадто довгі!, передає Ukr.Media.

Чому медицина ділить людей на «аристократів» та «простолюдинів» і чому лікувати їх треба по-різному? Відповіді дає лікар-отоларинголог, доктор медичних наук, професор.

Як дихати правильно

— Повітря, проходячи через ніс, повинен зігріватися і зволожуватися. Якщо цього не відбувається, він пересушує і охолоджує слизові оболонки горла і дихальних шляхів, сприяє розвитку простудних захворювань. Зазвичай, щоб уникнути цього, радять дихати носом. Але цього мало — вкрай важливо, як повітря проходить через ніс, яка у людини аеродинаміка носа.

У всіх дітей до 2-річного віку вона однакова. Дитина вдихає тільки носом, рот у нього закритий, а повітря проходить не просто крізь порожнину носа, але і через придаткові пазухи (синуси). У дитини вони великі — так спеціально природа створила, щоб повітря в них зігрівався і зволожуючого і дитина не застуджувався. Після 2 років відкривається так званий нижній носовий хід, і, якщо він великий, повітря, не зустрічаючи опору, проходить по ньому швидко, не встигаючи зігріватися і зволожуватися.

Це так званий південний тип носа, його власники схильні до застуд. Якщо цей прохід вузький, повітря прямує вгору, де є вузькі отвори (устя), що з’єднують порожнину носа та пазухи. Повітря засмоктується в них, зігрівається до 25 градусів і зволожується на 100%. Так працює ніс північного типу, і його власники застуджуються вкрай рідко.

Запалення — це захист

Як зробити, щоб ніс дихав правильно і щоб пазухи брали участь в диханні? Потрібно форсоване дихання через ніс після сну, краще всього це забезпечує ранкова гімнастика — невипадково її пропагували в СРСР і зараз вона так популярна в Китаї.

Читайте також  “Краще гідно нестиму образ українки за кордоном”, – дівчина з Коломиї розповіла, чому для навчання обрала Польщу

Якщо повітря в квартирі стає сухим (наприклад, при включеному опаленні), корисно закапувати в ніс оливкова, соняшникова або інші харчові рослинні олії. Підбирають їх по відчуттю, яке краще переноситься.

Навіть якщо ніс не дихає при застуді, дуже важливо його провітрювати примусово. Це відкриває вузькі отвори пазух, і повітря починає надходити в них. А ось використовувати судинозвужувальні краплі та спреї, які дуже популярні і широко рекламуються, не варто.

«Аристократи» і «простолюдини»

Я використовую в лікуванні два види ліків — препарати з сріблом (коларгол та ін) і краплі з антигистаминами (з димедролом). Причому є пацієнти, яким допомагають тільки перші, я називаю їх «срібними» або «срібно-залежними людьми. Їх меншість, не більш 10% у суспільстві і не більше 40% серед хронічно хворих, і інші препарати їх не лікують.

Раніше я й гадки не мав, що так може бути. Але батьки не раз приводили до мене дітей з хронічними хворобами, яким реально нічого не допомагало і які раптом вилікувалися, коли матері від відчаю йшли до церкви і давали дітям святу воду. Став вивчати це питання, і з’ясувалося, що аристократи не просто так пили з срібла, їли з срібла і носили прикраси з цього металу.

Є люди, організм яких іонів срібла потрібно більше, ніж іншим, і це їх рятувало. Це важливо не тільки при лор-хвороби, срібло їм необхідно для зміцнення імунітету і поліпшення обміну речовин. Іншим пацієнтам, і їх більшість, добре допомагають при застудах краплі з антигистаминами. Щоб зрозуміти, кому що допоможе, я капаю в одну половину носа препарат з сріблом, а в іншу — антигістаміни.

Які ліки допоможе, видно швидко: ніс починає дихати, слизова підсихає. Цікаво, що справа не в спадковості — в одній сім’ї можуть бути як «аристократи», так і не чутливі до срібла «простолюдини».

Читайте також  Ситуація дуже серйозна. В Україні виявили дуже небезпечну хворобу, яка передається від собак людині…

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.