Мобільні оператори Київстар, Vodafone та Lifecell вирішили радикально змінити свій статус, що тепер чекати абонентам
Київстар, Vodafone та Lifecell вирішили радикально змінити свій статус, що тепер чекати абонентам
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №12420, яким пропонується визнати критичною інфраструктурою операторів мобільного зв’язку (в Україні такими є “Київстар”, Vodafone та lifecell). Передбачається, що ухвалення документа дозволить, зокрема, забезпечити безперебійний зв’язок.
Про це йдеться в пояснювальній записці до документа. Серед авторів законопроєкту – нардепи Олександр Федієнко Георгій Мазурашу (обидва – “Слуга народу”), Микола Тищенко (позафракційний) тощо.
“Прийняття проєкту Закону України … зумовлене необхідністю здійснення забезпечення безперебійного мобільного зв’язку населення та державних органів України, визначення постачальників мобільного зв’язку критичною інфраструктурою національного рівня вищої категорії критичності – І категорія критичності”, – йдеться у записці.
Там нагадали: наприкінці 2023 року у роботі оператора “Київстар” стався масштабний збій. Внаслідок чого:
По всій країні абоненти “Київстар” зникли мобільний зв’язок та Інтернет, при цьому користувачі не могли приєднатися до мереж інших операторів у рамках внутрішньо українського роумінгу.
Збої виникли у всього обладнання, яке використало зв’язок “Київстар”, що призвело до серйозних інфраструктурних проблем у всій Україні”.
Прийняття ж закону, очікується, допоможе уникнути такого в майбутньому.
Раніше ж Кабмін ухвалив постанову, за якою, мобільні оператори відносились до критично важливих об’єктів – яким не відключатимуть світло навіть під час застосування відповідних графіків. Загалом до списку таких об’єктів, за документом, входять
Технічні засоби електронних комунікацій та/або споруди електронних комунікаційних мереж за переліками, визначеними Національним центром оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій.
Об’єкти сил безпеки і сил оборони за переліками, визначеними такими органами або центральними органами виконавчої влади, що здійснюють керівництво військовими формуваннями, утвореними відповідно до законів України;
Об’єкти критичної інфраструктури, включені до Реєстру об’єктів критичної інфраструктури, з приєднаною потужністю не менше 100 кВт.
Населені пункти, які розташовані у 20-кілометровій зоні вздовж державного кордону з Республікою Білорусь, Російською Федерацією, та/або населені пункти, які розташовані у 20-кілометровій зоні вздовж територій проведення активних бойових дій.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook