Податок на квартири та будинки: хто, коли і скільки має заплатити – які особливості у 2025 році

Хто і скільки має сплатити податку за свою квартиру чи будинок, сума та особливості.

Хто і який податок має заплатити за квартири та будинки у 2025 році
В Україні податок на нерухомість сплачують власники квартири та будинку у тому випадку, якщо її площа перевищує встановлені ліміти. За кожен додатковий квадратний метр нерухомості 2025 року доведеться платити 106,5 грн. Про це розповідає інформаційний портал NV.

2025 року власники квартир чи будинків заплатять більше за «зайві» квадратні метри, ніж попереднього разу, оскільки розмір цього податку залежить від мінімальної заробітної плати.

Цей податок мають сплатити власники, які мають квартиру понад 60 квадратних метрів або будівлю понад 120 квадратних метрів.

Ставку цього податку розраховує місцева влада, яка враховує тип приміщення та його розташування.

Розмір податку обчислюється від відсотка мінімальної зарплати у звітному році, який не може перевищувати 1,5% за квадратний метр. Тобто 2025 року українці заплатять за 2024 рік.

2025 року податок за минулий рік складе 1,5% від мінімальної зарплати на 1 січня 2024 року – 7100 грн. За кожен додатковий квадратний метр доведеться сплачувати 106,5 грн.

Наприклад, якщо у вас квартира становить 80 квадратних метрів, то сплатити податок доведеться за 20 зайвих квадратів — це буде 2130 грн. Якщо ж у вас є будинок 200 квадратних метрів, доведеться заплатити за 80 зайвих квадратних метрів. Це у 2025 році коштуватиме вже 8520 грн.

Дізнатись точний розмір податку на конкретне житло можна в особистому кабінеті на сайті податкової. Для цього необхідно користуватися наявним там спеціальним калькулятором.

Повідомлення про необхідність оплати має надійти до 1 липня.

Насамперед податок не сплачують власники, чиє житло відповідає нормам. Також від податку звільняються фізичні особи, які мають нерухомість:

Читайте також  У Раді підтримали дозвіл нацгвардійцям проводити обшук українців під час карантину

розташовану на території, де ведуться чи велися активні бойові дії;
розташовану біля, яка тимчасово окупована РФ;
непридатний для проживання у зв’язку з війною.
Також місцеві ради – міські, сільські, селищні – можуть встановлювати пільги щодо сплати податку на нерухомість або навіть збільшувати пільгову площу, за яку не потрібно платити.

Щоб дізнатися інформацію про ставку та пільги щодо сплати податку на нерухомість у вашому населеному пункті, необхідно звернутися до відповідного органу місцевого самоврядування. Зазвичай знайти таку інформацію можна на сайті міської, селищної чи сільської ради.

Нещодавно ми розповідали, що у 2025 році за машини змусять заплатити великі податки.

Також “Стіна” повідомляла, що Податкова готує для ФОПів жорсткі перевірки – хто у списку.

Ще ми писали, який податок на нерухомість мають сплатити українці цього року.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.