Пенсіонерам в Україні підготували небачені пільги та пенсії, ніхто з літніх людей не чекав на таке: пенсія і субсидія у 2025

Підтримка громадян похилого віку — це важливий елемент соціальної політики України. Проте багато хто з пенсіонерів навіть не знає, які саме пільги їм доступні у 2025 році, а тому можуть втратити можливість скористатись допомогою від держави.

Які пільги доступні у 2025 році

Як інформують “Новини_ЛІв”, оскільки пенсіонери відносяться до найбільш уразливих верств населення, держава надає їм фінансову допомогу та підтримку в різних аспектах життя. Тож громадяни, яким виповнилось 60 у 2025 році та мають пенсійне посвідчення, можуть оформити такі пільги:

Безплатний проїзд

Пенсіонери мають право на безплатний проїздом на різних видах транспорту в Україні. Це стосується міського громадського транспорту (окрім метро та таксі), приміських автобусів та електричок.

50% знижка на автострахування

Згідно з українським законодавством, пенсіонери, які мають авто з двигуном об’ємом до 2500 куб. см або потужністю електродвигуна до 100 кВт, можуть отримати 50% знижку на страховку. Відповідно до нових правил, керувати автомобілем з пільговим страхуванням можуть не тільки самі пенсіонери, а й інші люди, які належать до пільгових категорій.

Безплатна юридична допомога

Пенсіонери мають право на безплатну або значно знижену плату за юридичні послуги для захисту своїх прав. Це включає консультації, оформлення документів та інші правові послуги.

Звільнення від податку на землю

Пенсіонери можуть бути звільнені від земельного податку, якщо володіють земельною ділянкою відповідного розміру:

До 0,12 га — для садівництва. До 0,10 га — для дачних потреб. До 0,01 га — для будівництва гаража. До 0,10 га — для будівництва в містах. До 0,15 га — для будівництва у селищах міського типу. До 0,25 га — для будівництва житлового будинку в селі. До 2 га — для ведення особистого сільського господарства.

Читайте також  Викладачка, яка називала війну на Сході України: “громадянською” – нарікає, що її хочуть звільнити з університету

Комунальні пільги та субсидії

Для пенсіонерів, які живуть у сільській місцевості та працювали в таких сферах, як медицина, освіта чи культура, доступна пільга на оплату комунальних послуг у розмірі 100%.

Також пенсіонери, що проживають у містах, можуть отримати субсидію, якщо їхні витрати на комунальні послуги перевищують обов’язковий платіж, розрахований індивідуально. Оформити субсидію можна через Пенсійний фонд України або через портал “Дія”.

Що ще варто знати українцям

Раніше ми писали, що пенсіонери, що працювали за певними спеціальностями та мешкають у сільській місцевості, можуть отримати повну знижку на оплату комунальних послуг, покупку твердого та рідкого пального для печей, а також скрапленого газу. Проте, в окремих випадках ці пільги можуть бути скасовані.

Також ми розповідали, що згідно з українським законодавством, певним категоріям громадян надаються соціальні привілеї. Однією з таких груп є діти війни, які мають право на зручніші умови для отримання відпусток, знижки на комунальні послуги та інші пільги.

Як інформує “НВ”, українці, які досягли пенсійного віку, але не мають права на пенсію через відсутність необхідного страхового стажу, можуть отримувати тимчасову допомогу (соціальну пенсію).

Який стаж потрібний, щоб вийти на пенсію у 2025 році, та кому призначають соціальну пенсію

У 2025 році зросла тривалість страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію за віком. Відповідно, з 1 січня 2025 року для того, щоб вийти на пенсію в 60 років, необхідно набути не менше 32 років страхового стажу для чоловіків і жінок.

Ті, у кого після досягнення 60 років немає достатнього страхового стажу, матимуть право на пенсію в 63 роки при наявності стажу від 22 до 31 року. За наявності страхового стажу від 15 до 21 років, пенсійні виплати призначать в 65 років.

Читайте також  Саша Бо підтвердила, що збільшила груди та назвала свій новий розмір

Якщо ж у людини менше 15 років стажу, у віці 65 років вона буде мати право на отримання державної соціальної допомоги замість пенсійних виплат (так звана соціальна пенсія за віком).

Тривалість страхового стажу, що дає право на вихід на пенсію у 60 років, з кожним роком зростатиме. Цей процес триватиме до 2028 року. Так, щоб вийти на пенсію у 60 років, у 2028 році потрібно буде не менше ніж 35 років стажу.

Який розмір соціальної пенсії у січні

Розмір такої виплати у січні 2025 року становить різницю між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність (2361 грн), та середньомісячним сукупним доходом сім’ї з розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не більше 100% прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3028 грн).

Соціальна пенсія за віком без трудового стажу перераховується кожні шість місяців з урахуванням майнових змін та середньомісячного сукупного доходу.

Де оформити і які потрібні документи

Щоб отримувати тимчасову державну допомогу, треба звернутися до органів соціального захисту населення за місцем прописки або фактичного проживання.

Для призначення тимчасової допомоги особам, які не мають достатнього пенсійного стажу, до органу соціального захисту населення треба надати:

▪ заяву;

▪ паспорт і документ, що засвідчує реєстрацію особи у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків;

▪ довідку Пенсійного фонду України про наявний страховий стаж;

▪ декларацію про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) за останні шість календарних місяців;

▪ копію рішення про призначення опікуна (для особи, яку визнано недієздатною).

Коли допомога не призначається

Відповідно до законодавства, не всі пенсіонери, яким не вистачає стажу для пенсії, мають право на отримання тимчасової допомоги від держави. Так, допомога не призначається, якщо:

Читайте також  Президент підписав закон про спрощення оформлення пенсій: кому з українців пощастило

▪ середньомісячний сукупний дохід сім’ї у розрахунку на одну особу за попередні півроку перевищує 100% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб;

▪ особа отримує пенсію або соціальну допомогу, працює або веде іншу діяльність, пов’язану з отриманням доходу;

▪ хтось із членів сім’ї протягом року перед зверненням по допомогу здійснив покупку (оплату послуг) на суму понад 50 000 грн;

▪ в результаті вибіркової перевірки виявлено додаткові джерела засобів для існування, не зазначені в декларації про доходи та майно (наприклад, здавання в оренду житлового приміщення (будинку); заробіток членів сім’ї, які офіційно не працевлаштовані; отримання доходу від утримання худоби або птиці);

▪ у власності особи або членів її сім’ї є друга квартира (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує 21 квадратний метр на одного члена сім’ї і додатково 10,5 квадратного метра на сім’ю, або більше одного автомобіля (іншого транспортного засобу, механізму).

Але соціальна допомога пенсіонерам, які не мають достатнього пенсійного стажу, може призначатися всупереч вищевказаним обмеженням за висновком комісії. Таке є можливим, якщо у складі сім’ї є людина з інвалідністю. Рішення в такому разі ухвалюється після обстеження матеріально-побутових умов особи, яка звернулася по призначення такої допомоги.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.