Минулого тижня на ринку зберігався підвищений попит на валюту, що створювало тиск на курс гривні – це пов’язано з активними бюджетними видатками.
Банкірка Анна Золотько зазначає, що експортери, навпаки, на фоні зростання курсу очікують на більш сприятливі умови для продажу валютної виручки. Також активніше купують валюту і українці.
Впродовж більшої частини минулого тижня котирування на міжбанківському ринку прагнули перевищити позначку 42 гривні за долар. На цьому фоні Національний банк України (НБУ) проводив інтервенції, аби стримати подальше ослаблення гривні. Водночас, у готівковому сегменті вартість валюти зросла до 42,2–42,4 гривні за долар.
Золотько підкреслює, що попит на валюту продовжує зростати, що тисне на курс на міжбанку. Минулого тижня обсяг інтервенцій НБУ досяг рекорду з початку повномасштабного вторгнення — 1,417 мільярда доларів за п’ять днів.
Варто зазначити, що протягом тижня НБУ також купував валюту. Хоча обсяги цих покупок були невеликими, це свідчить про наявність ринкових механізмів на валютних торгах, хоч і в обмеженому вигляді, наголошує банкірка.
На думку Золотько, цього тижня котирування на міжбанку можуть подолати психологічну позначку в 42 гривні за долар. Також виплати зарплат, премій і інших компенсацій наприкінці місяця підживлюватимуть попит на валюту на готівковому ринку.
«На мій погляд, протягом тижня долар у готівковому сегменті буде продаватися в межах діапазону 42 – 42,5 гривні за долар», — уточнює Золотько.
Водночас, вона зазначає, що стратегія НБУ, спрямована на обмеження надмірного ослаблення гривні та уникнення девальваційного тиску на інфляцію, залишатиметься стримуючим фактором для ринку.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook