Літні канікули школярам серйозно уріжуть, що придумала влада
В Україні пропонують скоротити літні канікули у школах через серйозні освітні втрати. Вчитися можна або у червні, або у серпні. Про це повідомляється на порталі освітнього омбудсмена України.
На території всієї країни пропонують залишити тривалість навчання для випускників, які наприкінці навчального року складають Національний мультипредметний тест або вступні іспити.
У той же час, у освітнього омбудсмена нагадують, що під час тривалих канікул посилюється освітні втрати, які й так виросли серед українських школярів унаслідок пандемії COVID-19 та війни.
“Влітку частину занять там, де дозволяє ситуація безпеки, можна проводити на вулиці, навчальні програми виконувати у форматі екскурсій, фестивальних програм, майстер-класів, спортивних змагань під час шкільних таборів”, – додали там.
Водночас у Службі освітнього омбудсмена звертають увагу на важливість завчасного інформування про зміни батьків та вчителів шкіл. Тому рішення про зміну тривалості навчального року слід ухвалювати до січня цього року.
Нагадаємо, згідно з чинним Законом України “Про освіту”, рішення про тривалість навчального року приймає Кабінет Міністрів України, проте він має становити не менше ніж 175 навчальних днів.
У Службі освітнього омбудсмена зазначають, що у країнах Європейського союзу, США та Великобританії тривалість навчального року та канікул у школярів відрізняється залежно від:
• клімат;
• тривалість світлового дня;
• культурних звичаїв;
• релігійні особливості;
• національних свят тощо.
Загалом тривалість навчального року у країнах коливається від 160 до 200 навчальних днів, а червень чи серпень є місяцями, які діти проводять за шкільними партами.
Також зміна тривалості канікул у деяких країнах залежить від рівня освіти.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook