Під мобілізацію можна загриміти навіть з інвалідністю: якщо у вас із собою цього немає, готуйтеся служити

Мобілізація в Україні триває вже третій рік і протягом усього цього часу українська армія набирає, навчає, розподіляє, постачає військовозобов’язаних чоловіків і жінок для оборони держави в ході російського вторгнення на територію України.

Сама мобілізацією має низку нюансів та винятків, про які необхідно знати. І виявляється, що люди з інвалідністю також можуть бути мобілізовані на війну.

Докладніше про те, в яких випадках людей з інвалідністю можуть мобілізувати на війну, повідомляє Судово-юридична газета.

У Міноборони пояснили про деякі нюанси щодо мобілізації людей з інвалідністю. Насамперед слід сказати, що всі чоловіки віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти його на вимогу уповноваженого представника ТЦК чи поліцейського, а також представника Державної прикордонної служби України у прикордонній смузі, у пунктах пропуску чи прикордонних районах.

Згідно з новим законом про мобілізацію, усі чоловіки віком від 18 до 60 років мають оновити свої дані через ТЦК, ЦНАП або у додатку “Резерв+”. Оновити свої дані також мають особи з інвалідністю I, II та III групи, яким буде видано документ із зазначенням про виключення з військового обліку. При цьому особа з інвалідністю може укласти контракт зі Збройними силами України та розпочати службу захисту держави.

Важливо, що особам з інвалідністю ступінь придатності військової служби не визначається під час військово-лікарської комісії.

Необхідно наголосити, що відповідно до Статті 2 закону України про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю, в Україні визначено, що особою з інвалідністю є особа зі стійким розладом функції організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава Має створити умови для реалізації нею правда нарівні з іншими громадянами та забезпечити соціальний захист.

Читайте також  Вчені зафіксували перший випадок “зараження” людини раком

При цьому статус непридатний до військової служби означає, що людина не має змоги проходити військову службу у ЗСУ. А сам статус непридатний до військової служби визначається під час медичного огляду ВЛК.
Варто наголосити, що виключенню з військового обліку підлягають громадяни України, які:

1) померли або визнані у встановленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими;

2) припинили громадянство України;

3) визнані непридатними до військової служби;

4) досягли граничного віку перебування у запасі.
У громадянина, виключеного з військового обліку відповідно до пунктів 3 та 4 цієї частини, військово-обліковий документ не вилучається. До військово-облікового документа громадянина вносяться дані про винятки з військового обліку.

При цьому люди, які визнані непридатними з переглядом через 6-12 місяців можуть бути прийняті на службу до ЗСУ у разі покращення стану здоров’я та без їхньої особистої згоди.

Люди з інвалідністю мають подати відповідні документи, що підтверджують інвалідність у ТЦК. А люди, визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними для військової служби за станом здоров’я строком на 6-12 місяців, мають подати постанову про військово-лікарську комісію до ТЦК. Як ми вже писали вище, через 6-12 місяців може бути перегляд та визнання придатною людини до військової служби.

А от особи з інвалідністю звільняються від призову на військову службу строком до проведення повторного огляду або безстроково, залежно від типу інвалідності. При цьому підтверджувати інвалідність необхідно раз на 1-3 роки. При цьому огляд та схильність (або спростування) може відбуватися раніше за рішенням суду або за заявою заінтересованих осіб.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.