Нацгвардії України дозволять застосовувати засоби примусової зупинки автомобілів

Нацгвардії України дозволять застосовувати засоби примусової зупинки автомобілів та інших транспортних засобів. Це передбачає законопроєкт №10311, який народні депутати Верховної Ради вже ухвалили за основу (у першому читанні).

У пояснювальній записці до законопроєкту №10311 йдеться про те, що в сучасних умовах для того, щоб Національна гвардія України якісно виконувала свої обов’язки, потрібно вдосконалити питання застосування нацгвардійцями засобів примусу.

Тому автори законопроєкту №10311 пропонують дозволити Нацгвардії на законодавчому рівні застосовувати засоби примусової зупинки автомобілів та інших транспортних засобів у трьох випадках.

1-й випадок – для примусової зупинки ТЗ, водій якого не виконав законні розпорядження військовослужбовця та/або намагається уникнути контролю на КПП, порушує встановлений пропускний режим, ігнорує дорожні знаки, проїжджає на червоний сигнал світлофора тощо.

2-й випадок – Нацгвардія може застосувати засоби примусової зупинки ТЗ, якщо водій створює загрозу життю та здоров’ю військовослужбовця чи інших осіб.

3-й випадок – Нацгвардія може застосувати засоби примусової зупинки ТЗ для затримання осіб, які вчинили кримінальний злочин та намагаються втекти.

Крім того, законопроєкт №10311 дозволяє нацгвардійцям використовувати наручники, мотузки для зв’язування під час затримання особи, яка вчинила злочин; якщо особа відмовляється йти під охороною до державних органів; якщо особа чинить опір і намагається втекти, а також якщо особа своїми небезпечними діями може завдати шкоди собі чи іншим людям.

Законопроєкт №10311 зареєстрували у Верховній Раді 1 грудня 2023 року. 22 травня 2024 року народні депутати прийняли його за основу. Тепер у парламентських комітетах у цей документ внесуть поправки, а потім його знову винесуть до сесійної зали парламенту для розгляду народними депутатами.

Потрібно зазначити, що бійці Нацгвардії України і зараз при виконанні своїх обов’язків за певних обставин використовують засоби примусу, зупиняють автомобілі. Це планують врегулювати на законодавчому рівні.

Читайте також  “Будуть служити навіть з інвалідністю”: Що змінилося в нових правилах призову для українців

Тим часом, раніше на Хмельниччині співробітникам Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на період дії режиму військового стану дозволили оглядати автомобілі. Про це йдеться у спільному наказі начальника Хмельницької ОДА та начальника Хмельницького обласного ТЦК та СП. Йдеться, мабуть, про візуальний огляд.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.