Почнуть садити ухилянтів: коли здеруть усі на штрафи – нардеп проговорився про те, що недомовляли

Законодавча пропозиція, висунута членом комітету Верховної Ради з національної безпеки, оборони та розвідки Олександром Федієнком, передбачає введення суворих заходів щодо чоловіків, які намагаються ухилитися від мобілізації та вже отримали кілька штрафів за це.

 

За його словами, таких осіб буде притягнуто до кримінальної відповідальності.

Федієнко висловив побоювання щодо ефективності простого штрафування, стверджуючи, що навіть після накладення кількох адміністративних стягнень деякі громадяни можуть продовжувати ухилятися від призову до військової служби. У його оцінці цей підхід не є системним і не може гарантувати ефективний контроль за дотриманням мобілізаційних заходів.

Основна проблема, на думку Федієнка, полягає в тому, що розміри штрафів, встановлені за ухилення від мобілізації, можуть бути надто низькими для тих, хто має достатні фінансові ресурси, щоб їх сплатити. Йдеться про штрафи у розмірі близько 25 тисяч, близько 50 тисяч гривень. Це створює нерівність перед законом і послаблює ефективність заходів, спрямованих на припинення ухилення від військового обов’язку.

Однак, згідно з Адміністративним кодексом, після досягнення певної кількості адміністративних штрафів людина може бути притягнута до кримінальної відповідальності. Це передбачено як додатковий захід для забезпечення дотримання законів та забезпечення національної безпеки країни.

Таким чином, пропозиції Олександра Федієнка виділяються як спроба посилити покарання за ухилення від мобілізації, тоді як виклик полягає у пошуку балансу між покаранням та забезпеченням рівності перед законом, щоб забезпечити ефективну мобілізацію у разі загрози національній безпеці.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.