Пенсія буде ще вищою: як українцям отримати додатковий стаж – інструкція

Громадяни можуть отримати додатковий страховий стаж
Українцям, які бажають вийти на пенсію, необхідно виконати норму за страховим стажем, але у випадках, коли цього показника все-таки не вистачає, потрібно знати, як отримати ще три додаткові роки стажу. Про це пише портал 24-економіка.

В Україні на три додаткові роки страхового стажу мають право ті громадяни, які перебували у декретній відпустці та отримували виплати з догляду за дитиною до трьох років. Тобто батьки, які вимушено не працювали через маленьку дитину, але отримували виплати, все одно мають три роки страхового стажу.

Ця норма регулюється законом “Про загальнообов’язкове пенсійне страхування” українців. У випадках, коли період декрету та догляду за дитиною до трьох років не був врахований як страховий стаж, громадяни мають можливість зареєструвати ці роки на власному страховому рахунку. Для цього необхідно звернутися до будь-якого відділення Пенсійного фонду та, подавши відповідні документи, сформувати запит про реєстрацію стажу.

Серед документів, які будуть потрібні для оформлення додаткового страхового стажу, знаходяться:

витяг з трудової книжки та дані про відсутність підприємницької діяльності, що надаються для підтвердження факту декретної відпустки;

свідоцтво про народження дитини, а також копія паспорта або свідоцтва про її смерть у разі останнього.

Для тих ситуацій, коли дитина є постраждалою через аварію на Чорнобильській АЕС, то додатковий страховий стаж увійде період догляду за такою дитиною до 12 років. Для оформлення цього стажу до Пенсійного фонду необхідно надати такі документи:

свідоцтво про народження дитини та копія паспорта або свідоцтва про її смерть, якщо такі є;

посвідчення про постраждалу дитину через аварію на ЧАЕС;

докази, що заявник не працював до досягнення дитиною 12-річного віку;

Читайте також  “Цього вимагає президент!”: Українцям знизять ціни на електрику. Що потрібно знати

заяву про те, що мати чи батько дитини користувалися чорнобильською пільгою відповідно до пункту 13 статті 30 закону про соціальний захист українців, які постраждали через Чорнобильську аварію.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.