У Раді триває робота над урядовим законопроектом щодо посилення мобілізації. Адвокат розповів, які обмеження будуть та чи зможуть щодня штрафувати на 51 000 грн за неявку по повістці.
Як інформує “РБК-Україна” з посиланням на YouTube-канал адвоката Романа Сімутіна, що за словами цього фахівця, після прийняття законопроекту введуть заборону виїзду за кордон, обмежать у праві керування і, можливо, приберуть норму про арешт рахунків.
Один зі способів впливу, який запровадять, це штраф у розмірі 51000 грн. Це відбудеться, якщо протягом 60 днів ви не уточнили свої облікові дані через ЦНАП, електронний кабінет або ТЦК, шляхом внесення змін до санкції ст. 210-1 КУпАП;
Також можливі затримання на 3 доби осіб, які порушили законодавство про оборону та мобілізацію. Це буде відбуватись для з’ясування обставин.
Сімутін зазначив, що можливо, штраф не буде таким космічним, як пропонується у законопроєкті №10379, але очевидно, що після спливу 60 днів начальнику ТЦК не потрібно буде доводити отримання вами повістки та думати чи складати протокол, який станом на сьогодні є обов’язковим.
Для цього доповнюють ст. 258 КУпАП нормою, яка виключає необхідність складання протоколу, тобто одразу буде виноситься постанова зі штрафом.
“А щоб життя не було таким солодким, вносять ще й зміни до ст. 210-1 КУпАП, відповідно до якої постанову начальник ТЦК має право винести навіть через 3 роки. Тобто збільшуючи строки притягнення до адміністративної відповідальності з двох місяців до трьох років з дня вчинення чи виявлення порушення”, – зазначив фахівець.
Тобто збільшуючи строки притягнення до адміністративної відповідальності з двох місяців до трьох років з дня вчинення чи виявлення порушення.
Чи зможуть штрафувати щодня
Відповідь у самому проєкті змін: обов’язок уточнити дані та з’явиться до ТЦК незалежно від вашого повідомлення про явку виникає через 60 днів і до закінчення трирічного строку (так званого строку давності притягнення до адмінвідповідальності).
Першим ключовим фактором є день вчинення. Наприклад, ви були повідомлені, але не з’явилися до ТЦК і тому щодо вас складуть постанову.
День виявлення – це коли, наприклад, ви не стояли на обліку, жодного разу не отримували повістки та не уточнили дані протягом 60 днів, хоча зобов’язані були це зробити і вас впіймали на цьому через 2 роки – тоді на вас також складуть постанову зі штрафом.
При продовжуваному порушенні, а якраз строк виявлення підпадає під це визначення, людину неможливо притягнути двічі до відповідальності за один і той самий проступок.
Роман Сімутін зазначив, що до цього ще й змінюють частину другу ст. 210-1 КУпАП та прибирають повторність.
Тому штрафувати кожного дня у начальника ТЦК не вийде.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook