В обмінниках буде шквал несподівних змін, долар розпочав рух до фіналу: експерти розповіли, чи є загроза для українців

Томаш Фіала, CEO компанії Dragon Capital, прогнозує курс гривні до долара на кінець поточного року на рівні 37 грн за долар, на фінал 2024 року — 39 грн за долар.

Як інформує “finance.ua”, за його словами, українська економіка перебуває у дуже непоганому стані з урахуванням війни. У 2023 році він очікує зростання економіки на 4,5% (НБУ прогнозує майже 5%).

“На 2024 рік ми очікуємо зростання економіки на 4%, уряд десь близько 5%, це дуже непогані цифри”, — прогнозує інвестбанкір.

Актуальна інформація про курси валют в Україні

Фіала нагадав, що, за даними НБУ, на кінець жовтня інфляція впала до 5,3%. За підсумками 2024 року Dragon Capital очікує інфляцію на рівні 8%.

“Інфляцію в цьому році прогнозуємо 6%, це вже в тому таргеті 5% плюс-мінус 1%, на який орієнтується НБУ”, — додав він.

ВВП, за словами Фіали, у 2022 році був на рівні $160 млрд.

“Це за останні 10 років друга найкраща цифра, краще було тільки у 2021 році, це $200 млрд. В поточному році це буде вже $170 млрд, в наступному $190 млрд”, — пояснив Фіала.

Довідка: однією з причин того, що гривня зміцнюється, а долар падає, є міжнародна фінансова допомога, зазначив економіст, заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Ярослав Жаліло;

курс долара в Україні у листопаді 2023 року коливатиметься в межах 37,6−38,2 гривні за долар, прогнозує директор департаменту казначейських операцій “Юнекс Банку” Ганна Золотько.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.