Жахлива лихоманка і неймовірний кашель, коронавірус налякав лікарів новими симтомами

У низці країн світу зафіксований новий варіант коронавірусу – ВА.2.86, який отримав назву “Пірола”. Він є підштамом “Омікрона”, що налічує понад 30 мутацій. Штам “Пірола” може бути ще заразнішим, а перебіг хвороби – ще важчим.

Як інформує “ТСН”, на початку вересня в Європі зафіксували новий сплеск COVID-19 і Всесвітня організація охорони здоров’я наголосила на серйозності ситуації.

“Ковід просто зараз заражає і повторно заражає мільйони людей. За нашими оцінками, зараз сотні тисяч пацієнтів перебувають у лікарнях через COVID”, – розповіла експертка ВООЗ Марія ван Керкгофе, йдеться в сюжеті DW.

Водночас і у США ще від початку липня зростає кількість людей, яких відправляють до реанімації з COVID. Окрім того, зросла і кількість смертей серед заражених коронавірусом, інформує Bloomberg.

Як повідомили в Європейському центрі профілактики та контролю захворювань, основні причини сплеску коронавірусу в Європі – сезон відпусток і подорожей, а також ослаблення імунного захисту в населення. Крім того, з’явився новий штам коронавірусу – ВА.2.86, який отримав назву “Пірола”. Йдеться про підштам “Омікрона”, що має понад 30 мутацій.

Небезпека штаму “Пірола”

Американський епідеміолог Деніс Неш розповів, що наразі ще не відомі всі подробиці про штам “Пірола”.

“Але те, що вже відомо, дозволяє припустити, що цей новий варіант може обходити імунітет, який існує. Це збільшить імовірність зараження. Крім того, “Пірола”, ймовірно, може викликати більш важкий перебіг хвороби, ніж варіанти, які ми бачили останнім часом”, – розповів Неш.

За даними міжнародних органів охорони здоров’я, в цьому вірусі зафіксований високий рівень мутацій. Припускається, що могло відбутися до 30 змін у білковій структурі вірусу. Це може означати, що наявні вакцини можуть бути недостатньо ефективними в боротьбі із цим штамом коронавірусу.

Читайте також  Ляшко назвав абсолютне протипоказання для вакцинації

Через високий рівень заразності ВООЗ зарахувала “Піролу” до категорії штамів, “за якими спостерігають”.

Симптоми штаму “Пірола” підвищена температура тіла; кашель; лихоманка; втрата смаку або нюху.

Новий штам COVID-19 може мати й інші симптоми, тож варто стежити за будь-якими несподіваними змінами у стані свого здоров’я.

Якщо з’являються ознаки коронавірусу або тест показав позитивний результат, рекомендовано залишатися вдома та за можливості уникати контактів протягом п’яти днів. Якщо з’являються симптоми “Піроли”, важливо вчасно звернутися по медичну допомогу та вжити заходів для запобігання поширенню інфекції.

Медики побоюються, що незабаром штам “Пірола” пошириться усім світом на тлі зменшення обсягів тестування та нагляду за коронавірусом.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.