Повернуть чи ні військові 30 тисяч: міністр фінансів Марченко дав чітку відповідь

Нардепи шукають варіанти для справедливої ​​системи розподілу надбавок бійцям ЗСУ
У Верховній Раді створили робочу групу, яка розробляє варіанти для вирішення проблеми із виплатами для військових. Наразі нардепи шукають варіант, щоб ефективно врегулювати це питання. Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв’ю Forbes.

“Завдання – знайти рішення, яке буде максимально корисним для Збройних Сил та підйомним для фіскальної частини. Щоб ми могли це забезпечити за рахунок власних надходжень. Тут головне – політичні домовленості, щоб усі сторони були на одній стороні. Коли була зустріч із фракціями парламенту, я побачив, що здебільшого воля до цього є”, – заявив міністр.

За його словами, правка до закону, внесена напередодні парламентом, є безкомпромісною. Голова Мінфіну вважає, що такий варіант прибирає мотивацію у наших захисників служити у ЗСУ.

“Деякі керівники силових відомств говорили, що після того, як вони нормували систему оплати, в їхніх підрозділах з’явилося більше мотивації реально воювати, а не сидіти в тилу. Мотивацію потрібно шукати саме в цьому, адже не кожен із мільйонної армії перебуває на передовій, як багато хто думає”, – підкреслив Марченко.

Як зазначив чиновник, зараз бюджет, спрямований на сектор оборони, зростає. У зв’язку з цим у Раді очікують рішення головнокомандувача ЗСУ щодо бойового розпорядження та визначення випадків схеми виплат для українських захисників. Також міністр запевнив, що поточного бюджету буде достатньо для ведення військових дій до кінця 2023 року, але коригування він все ж таки не виключає.

Нагадаємо, у квітні Верховна Рада схвалила поправки до законопроекту №8312, які передбачають відновлення щомісячної доплати у розмірі 30 тисяч гривень для військовослужбовців, співробітників поліції та інших служб у період воєнного стану. Ці зміни отримали підтримку 254 депутатами.

Читайте також  Прикарпатським роботодавцям виплачують компенсацію за нових працівників

Запропонований документ передбачає додаткову винагороду для військовослужбовців, яка виплачуватиметься незалежно від їхніх завдань та місця служби.

Однак для тих військових, які беруть участь у бойових діях або зайняті заходами з національної безпеки та оборони в районах цих дій, розмір додаткової винагороди буде збільшено до 100 тисяч гривень на місяць, залежно від часу, проведеного у цих заходах.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.