На Прикарпатті трьох чоловіків прямо з зупинки відвезли у військкомат: чи законні такі дії воєнкомів

В області вже від світанку понеділка чергували блокпости з представниками поліції та військкомату.

На Прикарпатті вранці, 6 березня вони працювали на трасі «Івано-Франківськ-Львів», у межах населених пунктів Поплавники та Вікторів Галицької громади. Воєнкоми зупиняли як легкові автомобілі, так і рейсові автобуси. Про це ПІК повідомляють очевидці події.

Зокрема, у Поплавниках, де чергували представники центру комплектування та соціальної підтримки, трьох чоловіків, які вийшли з автобуса, який зупинився за вимогою поліції, забрали і відвезли до військкомату.

Їм не виписували повістки, а просто наказали зайти у службову машину, зауважують пасажири автобуса.

Зазначимо, що в українському законодавстві чітко не визначене місце вручення повісток. Тому їх можуть видати будь-де – вдома, на роботі, на вулиці тощо.

Також чоловіки можуть відмовитися від повістки під час її вручення. У такому випадку співробітник військкомату повинен скласти акт про відмову від отримання.Даний акт укладається у присутності свідків, аби було підтвердження причини відмови від отримання повістки. Потім цей акт передають до центру комплектування. В окремих випадках його можуть направити до поліції.

А от наприклад, саджати людину до авто й везти до військкомату, навіть у супроводі правоохоронних органів, – протизаконно. Тобто вручити повістку на вулиці – законно, змушувати й везти одразу до військкомату – ні. На цьому наголосив адвокат Андрій Новак в ефірі “Сніданку з 1+1”.

У разі ухилення від мобілізації заборонено везти людину до військкомату примусово, натомість до поліцейського відділку для складання протоколу – ні. Чоловікам також можуть запропонувати проїхати з ними, але людина має повне право відмовитися, пояснює адвокат.

Додамо, що оскільки в Україні воєнний стан продовжений до 20 травня 2023 року, і так, продовжуються мобілізаційні заходи. Міністр оборони Олексій Резніков повідомив, що відбір кандидатів відбувається за військово-обліковими спеціальностями.

Читайте також  Часто чую трохи зневажливе: "А, то ви самі зробили, а чого дороге таке?..." - прикарпатка про свій мікробізнес

Він наголосив, що Генштаб чітко знає кількість водіїв, стрільців, операторів, артилеристів, снайперів, яких сьогодні потребує наша армія, та визначає завдання воєнкомам.

Тим часом завдання Міноборони наразі – перетворити всю відповідну паперову роботу в цій сфері на цифровізований продукт. Резніков наголосив на важливості підготовки та навчань військових і зауважив, що президент України порушує питання практично на кожному засіданні Ставки Верховного головнокомандувача.

 

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.