Без військового квитка не приймуть на роботу: з’ясувалося, яким українкам доведеться стати на облік

В Україні змінилися правила воєнного обліку. Кабмін визначив, які категорії жінок мають стати на військовий облік. Йдеться про громадянок певних спеціальностей. Без воєнного квитка вони не зможуть влаштуватися на роботу.

Як інформує “biz.today.ua”, на урядовому сайті повідомили, що військовий облік передбачений не лише для чоловіків призовного віку, а й для жінок з медичними та фармацевтичними спеціальностями. Вони мають з’явитися до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки та зареєструватися до 2026 року. Без документів із військкомату їх не візьмуть на роботу.

Це стосується тих українок, які здобули свої спеціальності раніше. Списки тих, хто готується до випуску, за два місяці будуть передані до ТЦК та СП. Випускницям після завершення навчання видадуть тимчасове посвідчення військовозобов’язаних та внесуть їх до Реєстру, термін дії якого 30 днів. З ним треба стати на облік у семиденний термін.

Наразі жінки в Україні служать лише добровільно. Йдеться про близько 50 тисяч громадянок.

Також запроваджується обмін даними між реєстрами, зокрема військовозобов’язаних. У майбутньому систему планують цифровизувати. На військовий облік можна буде стати через “Дію”. На цій же державній платформі з’явиться електронний військовий квиток.

 

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.