Україна перейде на зимовий час: Коли потрібно переводити стрілки 2022 року

В Україні переведення годинників традиційно відбувається двічі на рік, хоча Рада раніше намагалася відмовитися від сезонних “маніпуляцій” із годинниковими стрілками, щоб залишитися на зимовому часі. Ініціативу в результаті було заморожено, а повернутися до розгляду законопроекту завадило повномасштабне вторгнення РФ.

Таким чином, українцям потрібно буде перевести стрілки годинника, знову переходячи з літнього часу на зимове. Як і коли це зробити – читайте у матеріалі нижче.

Годинник переводять в останню неділю березня (на літній час) та в останню неділю жовтня (на зимову). Така практика триває в Україні чотири десятки років. 2022-го восени останній вихідний день у жовтні випадає на 30 число.

Коли саме переводять годинник
Зміна сезонного часу в нашій країні регламентована постановою Кабміну №509 від 13 травня 1996 р. “Про порядок нарахування часу в Україні”. Як зазначається у документі, перехід на зимовий час здійснюється о четвертій ранку, а на літній – о третій ночі.

Куди зрушити стрілки
Для входження в зимовий час переводять стрілки на годину тому. У випадку з літнім – навпаки, на одну годину вперед.

Відповідно, Україна перейде на зимовий час у ніч із суботи на неділю, 30 жовтня, о 04:00, коли стрілки слід зрушити на 1 годину тому.

Таким чином ця ніч “стане довшою”, і людям вдасться поспати на одну годину довше.

Чому переводять на зимовий/літній час
Головною причиною, через яку почали переводити годинник із настанням осені, була економія електроенергії. Так, при переході на зимовий час світловий день зростає. Практикувати сезонний час почали у Великій Британії ще на початку ХХ століття, і приклад англійців незабаром наслідували деякі інші країни.

Читайте також  Франківщина лідирує. Антирекорд: за добу зафіксовано понад 34 тисячі хворих на коронавірус

Тепер у сучасному світі ситуація змінилася. Тривалість світлового дня не істотно впливає на споживання електроенергії (від 1 до 3%). Справа в тому, що енергоресурси використовуються цілодобово, і в деяких державах вирішили, що пояснювати перехід на зимовий час економією не виправдано. Так вони відмовилися від переведення годинника.

Постійно живуть у Бразилії, Китаї, Японії, Ісландії, РФ, Білорусі, Вірмені, Азербайджані, Казахстані, більшості країн Африки, а також у деяких штатах США.

Перехід на зимовий час здійснюється майже у 100 державах світу, зокрема й в Україні.

Вплив переведення годинників на здоров’я
Як зазначають медики, сезонний переведення часу провокує стрес для організму і до нового режиму людина може звикати від кількох тижнів до півтора місяця.

Також у людей знижується працездатність, порушується сон, проявляється дратівливість.

Як стверджують вчені, переведення годинника може спровокувати погіршення роботи серцево-судинної системи, депресію та викликати медичні помилки.

Як адаптуватися до “нового” часу
Щоб мінімізувати негативний вплив на організм і самопочуття, у такий період важливо дотримуватись певних правил.

Медики рекомендують за 7 днів до переходу на зимовий час почати лягати спати на 15 хвилин пізніше. Це допоможе поступово зрушити фізіологічні ритми сну.

Також варто трохи змістити час останнього прийому їжі. Потрібно обмежити вживання алкоголю та кофеїну, а також жирної їжі.

Фахівці радять перед сном приймати розслаблюючу ванну. Важливо регулювати освітлення в кімнаті: увечері воно має бути м’яким і приглушеним, а відразу після пробудження потрібно відкривати штори.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.