“Мaсштaбна хвиля звільнень накриє Україну”: Експерти про масові звільнення, хто втратить роботу вже скоро

Масштабні звільнення очікуються в Україні вже скоро. Велика кількість працівників втратить роботу. Про це повідомляють самі роботодавці.

Як інформує “biz/today/ua”, українські підприємці заявили про свої плани скорочувати кількість своїх співробітників у 2023 році.

Наймати ж нових збираються лише 19%. Про це свідчать результати опитування членських компаній (понад 1000) Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА).

Боятися втратити роботу не варто, оскільки більшість компаній (53%) мають намір зберегти поточні команди наступного року і не звільняти своїх співробітників.

“Лише 1 із 5 СЕО планує наймати нових людей наступного року.

У той час як більшість директорів, а саме 53%, стверджують про плани утримати команду без змін, решта 28% будуть змушені вдаватися до скорочення штату.

При цьому минулого року більше половини компаній планували розширення штату”, – розповіли у ЄБА.

Влада мотивує роботодавців працевлаштовувати безробітних громадян, і 21 вересня ухвалила закон, що передбачає компенсації українським роботодавцям єдиного соціального внеску (ЄСВ) за сприяння працевлаштуванню довгострокових безробітних, а також молоді, учасників бойових дій, одиноких батьків, людей передпенсійного віку, осіб з інвалідністю.

Роботодавець, який працевлаштує людину, зареєстровану безробітним понад 6 місяців, отримуватиме від держави компенсацію ЄСВ протягом року, а за працевлаштування осіб інших вищезгаданих категорій держава компенсуватиме роботодавцю половину витрат на оплату праці.

У серпні в Україні було офіційно зареєстровано майже 280 тисяч безробітних.

Серед них жінок більше, ніж чоловіків.

Найнижчий рівень безробіття – у Чернівецькій області, найвищий – у Дніпропетровській області. У групі лідерів за показником безробітності ще дві області, у яких відбуваються активні бойові дії: Харківська – 20,5% та Запорізька – 17,8%.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.