Дрогобич не зможе забезпечити сіллю всю країну, хоч місцева солеварня і збільшила потужності, – експерт

Заступник директора з наукової роботи інституту аграрної економіки Микола Пугачов в ефірі телеканалу “1+1” розповів, чи зможе Дрогобич забезпечити сіллю всю країну.

Адже альтернативою “Артемсолі”, яка тимчасово припинила роботу через обстріли російських окупантів у Донецькій області, могло б стати дрогобицьке родовище.

“Видобуток солі у Дрогобичі – швидше крафтове виробництво, тобто створене більше не для забезпечення обсягів з покриття дефіциту в Україні, а виробництво, яке показує туристам, яким чином видобувалася сіль ще два століття тому.

Клієнтами підприємства були переважно ресторани Львівщини… Зараз проблеми з сіллю зростають, і Дрогобич має нарощувати виробництво. Але ті 600 т на рік, які може виробити Дрогобич, покриють тільки десяту частину потреби на ринку України”, – розповів експерт.

Також в.о. директора Дрогобицької солеварні Ігор Нащочич розповів, що потужностей Дрогобицької солеварні не вистачить навіть на Львівську область, хоча сіль варять день і ніч.

“На жаль, наші потужності не можуть покрити потреби солі навіть у Львівській області, дуже великий попит.

Артемсіль робив 2 млн тонн в рік, ми зараз збільшили до 55 тонн в місяць, за рік вийде десь 600. Це дуже мало. Але ми вже наші потужності збільшили до максимуму. Цілодобово в нас працюють люди, зараз добрали працівників до 40. І вони день і ніч варять сіль”, – розповів Нащочич, повідомляє Укрінформ.

За словами експерта Миколи Пугачова, у цій ситуації є два варіанти – споживати ввезену продукцію і чекати звільнення окупованих територій:

“Будемо сподіватися на те, що ми зможемо повернути свої території, і наш виробник працюватиме далі на Україну”.

Фото: 24 канал

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.