“Піст – це не про їжу”. Яким повинен бути піст під час війни?

Відповідаючи на запитання “Яким повинен бути піст під час війни?”, Глава УГКЦ Блаженніший Святослав сказав:

“Піст – це не про їжу… Очевидно, коли мова йде про солдата, який воює, який переживає фізичне навантаження, то він повинен харчуватися відповідно до того, що потребує його тіло.

Але, ми мусимо справді розуміти, що піст – це є вправа над самим собою. Ми говорили про те, як гнів в мужність перетворити. Ось це є піст… Якщо вам вдасться, бодай трошки, свій гнів перетворити в мужність, тобто стримувати ці невпорядковані емоції, і потім перетворювати їх на силу протистояння ворогові – ви правильно постите.

Піст – це є правильне відношення до тих благ, які я маю: до харчів, до одягу, до побуту. Правильне відношення до матеріальних благ, які мене оточують – це є питання, яке постійно потрібно оновлювати в тих нових обставинах, в яких ви є.

Наприклад, піст біженця. Знаєте, це цілком інші обставини, в яких він перебуває і треба навчитися правильно відноситися до того, що є в його розпорядженні.”

Архиєрей пояснив, що важливим елементом правильного посту є добре ставлення до іншої людини, і пригадав слова Івана Золотоустого, який навчав, що нема особливого змісту не їсти м’яса, якщо при цьому їсти одне одного.

У програмі Блаженніший Святослав звернувся до жителів Центральної та Західної України із закликом бути гостинними до біженців.

«Мені так приємно, коли люди відкривають не тільки свої домівки, а й свої серця перед людьми, які змушені покинути свій дім і місто, рятуючись від війни. Прошу всіх, хто нас слухає: прийміть ваших братів і сестер! Не картайте їх за те, що вони, можливо, не так говорять українською, як ви, чи не так глибоко розбираються в істині християнської віри, чи мають інші політичні переконання, прийміть їх такими, якими вони є і поділіться з ними всім тим, чим Господь Бог вас обдарував. Це буде ваш піст. Справжній піст. Коли ви самі не будете собі класти щось до рота, а дасте тому, хто потребує. Це буде ваш справжній піст.

Читайте також  Астролог назвав рік закінчення війни в Україні

Коли ви стримаєте суперпатріотичне почуття з поваги до того, хто, можливо, вихований у зовсім іншому світі, – це буде ваш піст. Але таким постом ми відбудуємо дуже глибоку гармонію українського суспільства, бо так ми будуємо єдність нашого народу.
Я переконаний, що ті наші люди повернуться назад – до Києва, Чернігова, Харкова, Маріуполя та інших міст.Мені б дуже хотілося, щоб вони привезли туди з собою пам’ять і вдячність про добрих галичан, подолян, волинян, які не просто відкрили перед ними свій дім, але подарували їм щось більше, ніж матеріальні достатки – свою повагу і серце, свою любов.

І це буде справжній піст для тих, хто покликаний прийняти у свій дім подорожнього, нагодувати голодного, напоїти спраглого, одягнути нагого і дати добру пораду тому, хто сумнівається», – додав Глава УГКЦ.

 

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.