Окупанти розстріляли українського фізика-експериментатора

Відділення фізики і астрономії НАН України з глибоким сумом сповіщає, що 13 березня у Ворзелі російські окупанти варварськи розстріляли фізика-експериментатора, багаторічного завідувача відділу і заступника директора Інституту фізики напівпровідників імені В.Є. Лашкарьова НАН України, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, премії імені В.Є. Лашкарьова НАН України, професора, члена-кореспондента НАН України Василя Петровича Кладька.

Кладько Василь Петрович

Українська фізика понесла важку і нічим не виправдану втрату, інформують “Вікна” з посиланням на пресслужбу Національної академії наук України.

Два місяці тому йому виповнилося 65, і у Ворзелі він опинився, щоб вивезти звідти свою сім’ю, яка там перебувала, сподіваючись на безпеку. Дружина та онуки через суттєве погіршення обстановки виїхати встигли, він же затримався, коли у Ворзель зайшли російські окупанти. А далі сталося, що сталося, і причини чого, крім їхніх намірів знищення України і українців, невідомі.

Народився Василь Петрович Кладько 12 січня 1957 року в селі Озеро Володимирецького району Рівненської області.

У 1979 р. закінчив з відзнакою фізичний факультет Чернівецького державного університету. 1982-1985 рр. навчався в аспірантурі Інституту фізики напівпровідників. 1986 року захистив кандидатську роботу, 2000 року — докторську. 2007 року йому присвоєно звання професора. 2015 року Василя Петровича обрано членом-кореспондентом Національної академії наук України.

Серед найбільш вагомих наукових результатів варто відзначити такі:

вивчення фізики процесів динамічного розсіяння Х-променів реальними кристалами в найбільш складних випадках комплексної будови ґратки та дефектної структури, що містить одночасно деформаційні та композиційні неоднорідності;
запропоновано і розроблено основи структурної діагностики реальних кристалів, які базуються на особливостях динамічного розсіяння рентгенівських променів в кристалічних середовищах в області аномальної дисперсії;
створено двовимірну модель дальнього структурного порядку для функції просторової кореляції вертикально суміщених квантових точок, котра дозволяє отримувати результати кількісного аналізу гетероструктур з таких точок за експериментальними даними високороздільної рентгенівської дифрактометрії;
закладено фізичні засади нового комплексного методу структурної діагностики реальних кристалів в найбільш складному випадку комплексної дефектної структури, що складається одночасно з деформаційних та композиційних неоднорідностей;
поширюючи область досліджень з використанням квазізаборонених рефлексів на об’єкти наноструктурних розмірів (надґратки, структури з квантовими точками і масивами квантових точок) встановлено ряд цікавих закономірностей: висока чутливість квазізаборонених рефлексів до складу субшарів, які містять тверді розчини, а також вибіркова чутливість сателітів надґратки до дефектної структури її окремих шарів і можливість сепарації внеску в розсіювальну здатність таких структур кожного з шарів окремо.
Василь Кладько зробив вагомий внесок у розвиток фізичних і фізико-технічних основ формування напівпровідникових наноструктур, мав великі плани щодо відновлення електронної промисловості в Україні, як істинний патріот багато робив для посилення обороноздатності нашої країни..

Читайте також  У російсько-українській війні зaгuнув боєць з Івано-Франківщини Роман Джуравець

Відділення фізики і астрономії НАН України глибоко сумує і висловлює співчуття родині і близьким Василя Петровича. Пам’ять про нього завжди залишатиметься в наших серцях.

 

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.