В Івано-Франківську примусово виселили Московський патріархат з приміщень дитячого садка

В місті Івано-Франківську виселили церкву Московського патріархату з приміщень, де колись був садочок. Ці приміщення є комунальними і міська влада планує відновити тут роботу дитячого садочку.

Вранці сьомого лютого до комунальних будівель на вулиці Чорновола, 6 в місті Івано-Франківську, якими користується громада Української православної церкви Московського патріархату, прийшли представники виконавчої служби.

Представники виконавчої служби виконують рішення суду щодо звільнення раніше орендованих приміщень громади Івано-Франківська. Його підтвердили у всіх апеляційних інстанціях.

Добровільно релігійна громада Московського патріархату виселятися не стала. Тож чиновники мерії звернулися за допомогою у виконавчу службу. Цей процес курує міський департамент освіти, який має отримати ці приміщення у майбутньому, повідомляє місцеве видання Галка.

Виконавча служба звільнила від майна церковників першу з будівель, де розташовувалася крамниця. На місці також є представники поліції, Муніципальної варти і рятувальники. Ситуація не є напруженою – колишні орендатори не чинять спротиву. На черзі звільнення – основна будівля, де відбуваються богослужіння.

Місцева влада обіцяє облаштувати у цих будівлях дитячий садок, який тут працював до оренди церквою.
Близько 14:45 державні виконавці приступили до звільнення від колишніх орендарів з безпосередньо приміщення храму. Час від часу між парафіянами та представниками церкви та ЗМІ і присутніми активістами виникають суперечки щодо законності виселення. Однак представники церкви самостійно знімають з храму образи та виносять інше майно.

На сайті УПЦ Московського патріархату з’явився офіційний коментар з приводу цих подій
Там підтвердили, що постанову про примусове виселення ними було отримано пообіді у п’ятницю, 4 лютого 2022 року.

Підготоване впродовж вихідних та подане до відділу державної виконавчої служби Івано-Франківська клопотання про відкладення виконавчих дій, кажуть церковники, не взяте до уваги. За їх словами, документ прийняли, зареєстрували, але розглядати не стали.

Читайте також  На Прикарпатті готові лікувати хворих на коронавірус (ФОТО)

Також там впевнені, що влада Івано-Франківська порушила прохання Комітету з прав людини Організації Об’єднаних Націй від 22 листопада 2019 року відповідно до додаткового протоколу до Міжнародного пакту про громадянські та політичні права.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.