“Спровокує фатальні та нестерпні ускладнення, зміни вірусу жахають медиків”: вчені про наступника штаму “Омікрон”

Штам “Омікрон” активно поширюється, витісняючи штам “Дельта”. Вчені за’являють, що неймовірна заразність нового варіанту вірусу свідчить про те, що з’являтимуться чергові штами, здатні викликати важкі та болючі симптоми, а також фатальні та незворотні ускладнення.

Як інформує “Molbuk”, вчені зі США попереджають, що стрімке поширення штаму “Омікрон” практично гарантує, що це не остання версія коронавірусу, з якою зіткнеться світ. Вони запевнили, що нові варіанти COVID-19 продовжуватимуть з’являтись.

“Чим швидше поширюється “Омікрон”, тим більше можливостей для мутацій, які потенційно призводять до більшої кількості варіантів”, – пояснив Леонардо Мартінес, епідеміолог інфекційних захворювань Бостонського університету.

Експерти заявляють, що кожна інфекція дає вірусу шанс мутувати, і “Омікрон”, у порівнянні зі своїми попередниками, поширюється набагато швидше.

“Легкість, з якою він поширюється, збільшує ймовірність того, що вірус збережеться серед людей з ослабленою імунною системою, що дає йому більше часу для розвитку потужних мутацій”, – зазначають вчені.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.