Соціолог назвав «найстрашнішого» конкурента для Зеленського у другому турі

Якщо переслідування Порошенка спровокує його неучасть у президентських виборах, шанс на президентство отримає Тимошенко

Юлія Тимошенко може скласти реальну конкуренцію Володимиру Зеленському в другому турі президентських виборів, якщо вона туди пройде. Такі дані оприлюднив Київський міжнародний інститут соціології наприкінці минулого року.

Заступник директора цієї установи Антон Грушецький спеціально для «Главкома» прокоментував результати останнього дослідження суспільно-політичних настроїв українців, яке КМІС провів наприкінці минулого року. Згідно з опитуванням, якби перший тур виборів президента України відбувався в середині грудня, найбільше голосів отримав би Володимир Зеленський – 27,6% серед тих, хто визначився з вибором. На другому місці – Петро Порошенко (16%). Втім, кримінальне переслідування лідера «Євросолідарності» може поставити під сумнів його участь у виборах, припускає соціолог.
«Тобто Бойко і Тимошенко також можуть виявитися реальними кандидатами на вихід у другий тур», – припускає Грушецький. Нині, з незначною різницею, вони ділять третє і четверте місце у президентському рейтингу. І при цьому саме Тимошенко має найвищі шанси здолати нинішнього президента, у випадку проходження до другого туру.

Втім, на думку соціолога, все це не дає підстави говорити, що попит на нові обличчя зник. Мовляв, є попит і на когось «нового», і на когось компетентного. «Юлія Тимошенко, як і Петро Порошенко, потрапляють в категорію політиків з «досвідом державного управління», – стверджує Антон Грушецький.
Ба більше, запит на «господарників» зростає. «Виявилося, що просто перезавантаження влади і приведення до влади молодих людей (начебто хороших, бо «простих» і «чесних») недостатньо. Виявилося, що також потрібні професіонали. А Юлія Тимошенко відповідає цим критеріям – принаймні, для частини респондентів», – каже Грушецький. Проте антирейтинг Тимошенко теж високий: «Але не в розумінні «я ніколи не буду за неї голосувати», а в плані недовіри», – наголошує соціолог.
Також Грушецький розповів, чи падає підтримка ОПЗЖ. За його словами, на панельних опитуваннях електорат не хоче зізнаватись у підтримці проросійських сил, «бо публічно зізнаватися у підтримці партії, яку звинуватили у сепаратизмі та колаборації з ворогом, не завжди комфортно».

Читайте також  Прикарпатець зареєстрував петицію до Зеленського з вимогою приєднати Богородчанщину до Франківського району

До слова, президент Володимир Зеленський має найбільший антирейтинг серед політиків – такі дані соціологічного опитування компанії Socis, проведеного 11 по 16 грудня.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.загрузка...