“Лише це зупинить пандемію коронавірусу”: експерти озвучили умову, за якої вдасться перемогти COVID-19

Напевно, найбільш актуальним і болючим запитанням для українців та мільярдів людей у світі є те, чи закінчиться коли-небудь пандемія коронавірусу? Якщо так, то які наслідки вона матиме для людства? Відповіді на ці запитання намагаються дати науковці.

Аналітики Українського центру охорони здоров’я (UHC) на чолі з Павлом Ковтонюком прогнозують, що влітку захворюваність в Україні піде на спад. Але восени країну може накрити нова хвиля захворюваності, яка буде розвиватися за одним із трьох сценаріїв. Про це йдеться у матеріалі “РБК-Україна”.

Експерти ВООЗ та українські науковці вважають, що саме численні мутації та здатність вірусу адаптоватися, щоб не зникнути, допоможуть пандемії наблизитися до свого кінця.

Як стверджують вчені, практика показує, що для того, щоб вижити, вірусу потрібно досягти оптимального рівня заразності і вірулентності – такої, яка не буде масово вбивати людей. Вірус буде поширюватися легко, але його вплив на організм не буде таким нищівним, як на початку пандемії. Штам “Омікрон” – це ще далеко не останній варіант мутацій коронавірусу. Але згодом він стане сезонним захворюванням на зразок грипу та ГРВІ.

Чи можливо, що наступний мутант буде ще менш агресивним, але більш заразним? Схоже, що саме цим шляхом пішов вірус, каже доктор медичних наук, професор Володимир Широбоков

“Думаю, що “Омікрон” – передвісник того, що вірус буде переходити в легку стадію, як і інші респіраторні вірусні інфекції. На мою думку, поява цього варіанту – це не драма, а початок кінця пандемії. Завжди менш агресивні штами витісняли більш агресивні. І думаю, що за рахунок “Омікрона” і схожих до нього штамів буде закінчення пандемії”, – сказав виданню вірусолог.

Читайте також  «80-90% ураження легень»: лікар розповів, як новий штам COVID «косить» молодь

Попри такі оптимістичні сподівання, науковці все ж не наважуються виключати варіант із появою агресивного штаму, на зразок “Дельта”. Адже коронавірус вже не вперше продемонстрував свою індивідуальність і неможливість спрогнозувати перебіг хвороби.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.