“Рожеве око”, випадіння волосся, головний біль: нетипові симптоми “Омікрона”, на які варто звертати увагу

Симптоми “Омікрона” відрізняються від симптомів попередніх штамів.

“Омікрон” поширюється світом і має симптоми, нехарактерні для інших штамів коронавірусу. Серед них – головний біль, нудота, налиті кров’ю очі та випадіння волосся.


Фахівці перелічили ознаки COVID-19, на які слід звертати увагу, пише The U.S. Sun.

Головний біль
За словами британського вірусолога і професора молекулярної онкології, професора Лоуренса Янга, головний біль вважається найпоширенішим симптомом штаму “Омікрон.

Втома
Ще одним симптомом, який з’являється на ранніх стадіях у хворих на Covid-19, є втома. Втома, пов’язана з Covid-19, означатиме, що люди будуть відчувати себе надзвичайно виснаженими навіть після відпочинку.

Біль у горлі
Згідно з даними програми ZOE Covid, майже половина людей, які захворіли на COVID-19, скаржилися на біль у горлі. Але він не надто сильний і зникає вже за п’ять днів.

Нежить
Нежить був другим за поширеністю симптомом коронавірусної хвороби. У близько 60% хворих він був присутнім.

Професор Тім Спектор з Королівського коледжу Лондона раніше зазначав, що симптоми Covid-19 зараз все більше схожі на звичайну застуду.

Чхання
Хоча чхання не є типовим симптомом Covid-19 і зазвичай є ознакою звичайної застуди, дослідження ZOE показало, що часте чхання, тобто більше, ніж зазвичай, може бути ознакою інфікованості коронавірусом у тих, хто щеплений.

Кашель
Постійний кашель зустрічається лише у 4 з 10 людей, заражених коронавірусом.

Підвищена температура
Цей симптом означає, що тіло реагує на інфекцію і допомагає імунній системі боротися з нею.

“Рожеве око” (кон’юнктивіт)
Коронавірус здатен проникати в клітини організму через рецептори ангіотензин-перетворюючого ферменту ACE2. Вони розташовані в сітківці та епітеліальних клітинах, що вистилають білки, повіки. Це активізує процес запалення, що супроводжується симптомами кон’юнктивіту.

Читайте також  У МОЗ назвали причини зменшення обсягів тестувань на COVID-19

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА: