Pfizer захищає від “Омікрону” на 70% – дослідження

Вчені визначили рівень захисту двох доз вакцини від компаній Pfizer-BioNTech у випадку зі штамом “Омікрон”. За даними вчених, вакцинація даним препаратом забезпечує захист від госпіталізації до 70%.

Про це повідомляє Reuters.

Дослідження провела приватна страхова компанія ПАР Discovery Health. Також брала участь Південноафриканська медична дослідницька рада (SAMRC). Враховували дані понад 211 000 позитивних результатів тестів на COVID-19, зроблених із 15 листопада до 7 грудня. У 78000 тестах зафіксували “Омікрон”.

Згідно з отриманими даними, дві дози вакцини Pfizer-BioNTech дають захист до 70% від тяжкого перебігу хвороби та госпіталізації. Крім того, люди, які пройшли повний курс вакцинації, на 33% підвищують шанси взагалі не заразитися “Омікроном”.

У дослідженні брали участь люди віком від 18 до 79 років. Виявилося, що із віком вакцинація менш ефективна. Ризик потрапити до лікарні вище у пацієнтів із хронічними хворобами.

Зазначимо, що у випадку зі штамом “Дельта” вчені повідомляли про захист від зараження на 80% та від госпіталізації – на 90%.

Вчені вважають, що отримані дані дають привід оптимізму. Вакцина досить добре захищає від тяжкого перебігу хвороби.

Раніше на Realist.online повідомлялося, що при “Омікроні” тяжких пацієнтів менше, але все частіше хворіють діти.

Цей матеріал підготовлений на підставі останніх досліджень, висновків вчених та лікарів. Матеріал має виключно загальноінформаційний характер і не містить медичних порад. Для встановлення діагнозу або отримання медичних порад обов’язково зверніться до лікаря.

 

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.