Мер Руслан Марцінків не ризикнув публічно подискутувати про корупцію в місті Івано-Франківську

Як повідомляла “Фіртка”, сьогодні, 25 листопада, в конференцзалі Івано-Франківського кінотеатру “Люм’єр” Громадський Рух ЧЕСНО провів “антикорупційну тусівку”.
В рамках заходу відбулися панельні дискусії: е-декларування і реформи в Україні, та взаємодія громадськості з органами влади. В другій панелі як і планувалося, були обговорені питання державних закупівель та питання подолання корупції на рівні міської влади.

3c2k0sdesxw

Як повідомив координатор руху “ЧЕСНО” в Івано-Франківській області Віталій Світлик, тверду попередню згоду на участь в “тусівці” дав і міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. Проте зранку 25 листопада мер не відповідав на телефонні дзвінки, а рівно о 12.00, коли і почався захід, повідомив, що взяти участі в “тусівці” не зможе. Не прийшов на зустріч і депутат Івано-Франківської міської ради від партії влади – ВО “Свобода”, – Олег Капустяк.

Присутні на зустрічі жартували, що сенс “тусівки” нівелюється, оскільки зі сторони “корупціонерів” на зустрічі немає предствництва, очевидно маючи на увазі саме мера та представника Свободи.

Під час “тусівки”, модератором якої була журналістка “Громадського радіо” Наталія Соколенко, гості обговорили пробеми прозорості влади в місті Івано-Франківську. Зокрема керівник міськрадівської опозиційної фракції УКРОПУ Володимир Олійник розповів: “Не може бути і мови про прозорість чинної міської влади та більшості в міськраді, яку складають в “неприродній” ідеологічний спосіб фракції БПП, Батьківщини та Свободи. Зокрема, якщо говорити про прозорість найважливішої ланки в роботі влади – бюджетного процесу, то в бюджетну комісію міськради входять виключно предствники більшості, а входження двох представників від опозиційного УКРОПу – Дмитра Чміля та Володимира Олійника – блокується вже рік в порушення законодавства про органи місцевого самоврядування. Значить є що ховати в міських фінансах…”, – робить висновок В. Олійник.

Читайте також  Жіноча Суперліга: Франківськ переміг вдруге поспіль

Торкнулися присутні і питання непрозорих закупівель за кошти громади міста Івано-Франківська. Відомо, що новообрана міська влада практикує метод розбивки закупівель на суми менші за 1,5 млн гривень, для яких законодавство не вимагає проведення тендерів. В пресі відмічається, що влада зокрема поділила івано-франківські дороги на ділянки по 1,499 мільйонів гривень для уникнення чесної конкуренції між виконавцями робіт на тендері та віддала підряди наближеним фірмам, якість роботи яких є сумнівною. З ганебністю такого явища погодилися і присутні представники більшості в міськраді – Сергій Палійчук та Ярослав Яцишин.

Проте всі гострі питання присутніх до міської влади виявилися “риторичними”, оскільки мер Івано-Франківська Руслан Марцінків в останній момент відмовився від участі в дискусії…

zr9g_9nmqde

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.