Нові заборони та обмеження: в Україні знову змінюють карантинні правила

Нові правила адаптивного карантину набудуть чинності з 6 грудня. Про це Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив під час брифінгу, інформує УНІАН.

“Найбільше змін в правилах карантину стосується правил

для жовтого рівня епідемічної небезпеки”, – повідомив Ляшко.

З 6 грудня бізнес у “жовтій” зоні зобов’яжуть перевіряти документи про вакцинацію або негативний тест.

У межах жовтого рівня буде заборонено:

робота закладів освіти, в яких вакциновано принаймні однією дозою менш як 100% співробітників;

проведення масових заходів, за виключенням атестації здобувачів освіти;

робота кінотеатрів, театрів та інших закладів культури;

робота закладів громадського харчування, окрім замовлень на виніс та доставки;

робота спортзалів, басейнів; діяльність закладів із розміщення, окрім готелів, санаторних і соціальних закладів;

міжобласні та міжнародні перевезення.

Водночас без вакцинації та негативного ПЛР-тесту пускатимуть у банки, АЗС, ветеринарні магазини, аптеки та усі продовольчі магазини. Це стосується “жовтої” та “червоної” зон.

Обмеження для “жовтої” зони / фото МОЗ

Додано й нові норми й для “зеленої” зони. Зокрема, додалась заборона регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів у міському та внутрішньообласному громадському транспорті у кількості більшій, ніж сукупна кількість місць для сидіння та 50% місць для стояння.

Ця норма також буде чинна і на “жовтому” рівні. Тобто, якщо регіон перебуває на жовтому рівні, то громадський транспорт у конкретному населеному пункті має дотримуватись саме таких правил перевезень.

Термін дії “жовтого” сертифіката зменшили до 30 днів. Раніше він був чинним 120 днів.

У “червоній” зоні забороняється:

робота закладів громадського харчування, окрім адресної доставки та замовлень навинос;

робота закладів освіти, в яких повністю вакциновано менше 100% співробітників;

робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо;

Читайте також  Святкування Дня Незалежності України у Римі

робота закладів освіти, окрім дитячих садків і початкових класів шкіл;

робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів, проведення масових заходів;

робота закладів культури.

Ці обмеження не будуть діяти у тих випадках, якщо 100% співробітників та відвідувачів вказаних закладів будуть повністю імунізовані та матимуть зелений COVID-сертифікат, негативний результат ПЛР-тестування чи експрес-тестування на антиген або сертифікат про одужання.

“Жовтий” COVID-сертифікат не буде чинним для роботи та відвідування громадських закладів на червоному рівні епіднебезпеки.

Обмеження для “червоної” зони / фото МОЗ

Особи, які прибули із Російської Федерації та перебували на її території більше семи днів протягом останніх двох тижнів, підлягають самоізоляції. Самоізоляція має тривати 14 діб. Строк самоізоляції розпочинається з моменту перетину державного кордону та не може бути припинений навіть за наявності негативного результату тестування на COVID-19. Раніше вказана норма стосувалась і тих громадян, які прибувають із Республіки Індія.

Додатково МОЗ розробляє зміни до постанови, які зобов’яжуть мандрівників, що повернулись із країн, де виявили штам “Омікрон” відбувати самоізоляцію.

Для роботи закладів освіти в умовах карантину співробітники мають бути вакциновані принаймні однією дозою вакцини проти COVID-19 для “жовтого” рівня епіднебезпеки та двома дозами – для “червоного” рівня.

У випадку, якщо співробітник має протипокази до проведення щеплення або нещодавно перехворів на COVID-19, то повинен надати відповідний медичний висновок або сертифікат про одужання.

У випадку відсутності у відвідувачів чи співробітників документів про щеплення, власника закладу можуть оштрафувати на суму від 34 до 170 тисяч гривень.

В Україні розширили перелік професій, для яких вакцинація проти коронавірусу є обов’язковою. Відповідний наказ набуває чинності 9 грудня.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час брифінгу 30 листопада.

Читайте також  Нова пошта змінила правила: ці посилки більше не будуть приймати

До переліку додали працівників підприємств, установ та організацій, які:

належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади; надають соціальні послуги, закладів захисту прав дітей, реабілітаційних закладів; мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави (“Укрпошта”, “Укрзалізниця” та інші).

У разі відмови від щеплення таким працівникам загрожує відсторонення від роботи без збереження заробітної плати.

“Звертаюсь до працівників зазначених професій, не відкладайте все на останній день або тиждень. Зробіть щеплення сьогодні. Це захист вас та ваших рідних”, – зазначив Ляшко.

Нагадаємо, вакцинація проти коронавірусу була обов’язковою для освітян та працівників центральних та місцевих органів влади. Працівники, які станом на 8 листопада не мали хоча б одного щеплення проти COVID-19, мали бути відсторонені від роботи без збереження зарплат до отримання щеплення.

9 листопада у Міністерстві охорони здоров’я розширили перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим. До нього увійшли працівники стратегічно важливих підприємств.

 

 

 

 

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.загрузка...