В Івано-Франківську відкрили Лабораторію нанотехнологій для матеріалознавства, енергетики та медицини

Центр колективного користування науковим обладнанням «Лабораторія нанотехнологій для матеріалознавства, енергетики та медицини» відкрили днями в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на пресслужбу вишу.

Як повідомили в ПНУ, це перший в Україні єдиний комплекс новітнього обладнання для всебічного дослідження властивостей наноматеріалів. У Центрі проводитимуться якісні передові експериментальні дослідження новітніх функціональних матеріалів, зокрема, для галузей енергетики та медицини.

Центр колективного користування науковим обладнанням «Лабораторія нанотехнологій для матеріалознавства, енергетики та медицини» створено за сприяння Міністерства освіти та науки України та Національного фонду досліджень України спільно з Інститутом металофізики імені Г.В. Курдюмова НАН України, Національним університетом «Чернігівська політехніка», Львівським національним університетом імені Івана Франка, Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича, Івано-Франківським національним медичним університетом.

Участь у церемонії відкриття взяли Міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет, голова Івано-Франківської ОДА Світлана Онищук, директор Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА Віктор Кімакович, представники ректорату Прикарпатського університету.

Лабораторія містить наукове обладнання дуже високого рівня, яке допомагає здійснювати дослідження елементного та структурного аналізів властивостей матеріалів. Зокрема, це – рентгенівський дифрактометр, рентгенофлуоресцентний аналізатор, спектрометр оптичний в видимій ультрафіолетовій області та стенд для електрохімічних досліджень. Це обладнання має багато можливостей. Воно дозволяє бачити та аналізувати як розміщені атоми, а отже дає можливість впливати на властивості матеріалів. Це важливо як для енергетики, так і для будь-якої іншої галузі, де використовується функціональні матеріали. Комплекс приладів дозволяє одночасно з різних боків зробити різні аналізи і отримати точну інформацію, яка потім виллється у високоякісний продукт.

«Це обладнання має багато можливостей. В першу чергу воно відкриває можливості до співпраці, можливості до навчання, можливості до створення чогось нового – якісних наукових досліджень чи практичних результатів», – розповів директор Центру Володимир Коцюбинський.

Читайте також  У середмісті Івано-Франківська відкрився незвичний соціальний магазин (ВІДЕО)

Прояв нової державної політики стосовно науки вбачає своєю чергою у відкритті лабораторії ректор ПНУ Ігор Цепенда.

«Це чергова лабораторія, яку відкрили наші науковці. Вона цікава тим, що ми бачимо нову державну політику стосовно науки. Адже лабораторія відкрита саме завдяки Національному фонду досліджень України і МОН України за кошти, які були виділені. Таким чином концепція полягає в тому, щоб навколо потужних наукових шкіл формувати обладнання, яке буде дозволяти їм проводити дослідження на світовому рівні. Ця лабораторія об’єднала навколо себе університети – Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Львівський національний університет імені Івана Франка, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича та Національний університет «Чернігівська політехніка», Інститут металофізики імені Г.В. Курдюмова НАН України. Таким чином групи науковців з багатьох регіонів починають проводити спільні дослідження», – зазначив очільник Прикарпатського університету.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...


загрузка...