Стрибає і проколює шкіру: українців попередили про поширення отруйного павука

Українців попередили про небезпечного жовтосумного павука хеіракантіума, укус якого дуже неприємний, і в деяких випадках – небезпечний. Членистоноге заповзло в будинок жителів Харківської області, не на жарт їх перелякавши.

Про це розповів житель Куп’янська Олександр Ківшар в Fаcebook.

Відомо, що укус “жовтого” павука досить болючий і схожий на укус оси. В окремих випадках отрута павука може викликати некроз тканини, нудоту, нездужання і лихоманку. Симптоми можуть тривати до трьох діб.

За словами Олександра, павук стрибає вперед і миттєво своїми гострими нижніми щелепами проколює шкіру людини. І хоча отрута павука не смертельна, вона може серйозно вплинути на стан здоров’я людини.

Наприклад, укус павука в кисть руки викличе набряк аж до плеча і потім вся рука за кілька годин втрачає чутливість.

“Якщо ви помітили павука на собі – не бийте його, а скиньте на землю рукою, обмотаною тканиною, або попросіть про це когось поруч”, – додав чоловік, який помітив у своєму будинку отруйну тварину.

Що робити, якщо вас вкусив павук?
У МОЗ запевняють, що відсмоктувати або видавлювати отруту з рани при укусі павука не потрібно. А єдиним небезпечним для людини павуком в Україні, за даними медиків, є каракурт, що мешкає вздовж усього узбережжя Чорного і Азовського морів.

Якщо ви постраждали від укусу павука, зробіть таке:

знерухомте і охолодіть місце укусу
пийте багато води, невеликими порціями
прийміть антигістамінні та знеболюючі препарати
відразу ж зверніться до лікаря

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.