“Нам слід готуватися до третьої хвилі пандемії коронавірусу” – МОЗ України

Вакцинація — це єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби.

ВООЗ минулого тижня заявила про збільшення випадків захворювання в усьому світі і пов’язує це з поширенням штаму “Дельта”, який значно легше передається, ніж інші штами.

Що варто знати про цей різновид вірусу COVID-19 та як від нього захиститися – розповіли у Міністерстві охорони здоров’я України.Вперше штам “Дельта” ідентифікували в грудні минулого року в Індії. А вже у липні його зафіксували в 111 країнах, і за прогнозами ВООЗ за кілька місяців він стане домінуючим у світі.

Особливості штаму “Дельта” COVID-19

Вища контагіозність. “Дельта” поширюється швидше за інші штами. Він у 1,6 рази агресивніший, у 2,3 рази частіше призводить до госпіталізації, у 1,5 рази частіше – до реанімації.
Вчені все ще збирають дані про те, чи штам “Дельта” є більш смертельним за інші варіанти COVID-19. Однак, аналізуючи ситуацію з поширенням “Дельти” у Великій Британії, можна стверджувати, що рівень госпіталізацій та смертності може зрости серед не вакцинованого населення.

Чи захищають від штаму “Дельта” наявні вакцини

За попередніми даними Департаменту охорони здоров’я Великої Британії, вакцини на 60-80% захищають від хвороби та на 95% від ускладнень, через які можлива госпіталізація.
Український уряд посилив контроль пасажирів, які прибувають з країн, де зафіксовано спалах штаму “Дельта”. Однак найефективнішим способом захисту буде повна вакцинація себе та своїх рідних. В Україні працює вже понад 200 центрів масової вакцинації від COVID-19, де можуть щепитися всі охочі. Також відбувається щеплення організованих колективів, можливостями якого скористалися 954 компанії, які в такий спосіб вакцинували 128 646 співробітників.

“Вкотре нагадуємо, що вакцинація — це єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби. І не забувайте дотримуватися дистанції, носити маску та мити руки!”, – зазначили у МОЗ.

Читайте також  Прикарпатських медиків скосив коронавірус, за хворими доглядати нікому: "Заражена вся лікарня"

Нагадаємо, Одеська і Тернопільська області не відповідають “зеленій” зоні за одним із показників. У двох областях “червоний” рівень за показником динаміки госпіталізацій, однак самі регіони все ще перебувають у “зеленій” зоні карантину.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...


загрузка...