Відійшов у вічність колишній Виконавчий директор Асоціації міст України, прикарпатець Мирослав Пітцик

Сьогодні, 14 березня 2021 року, пішов з життя Виконавчий директор Асоціації міст України у 1995-2017 роках Мирослав Васильович Пітцик. Про це йдеться на сайті АМУ.

Висловлюємо щирі співчуття через важку втрату рідним та близьким, розділяємо біль та скорботу…

Мирослав Васильович більше 20 років свого життя присвятив розбудові інституту місцевого самоврядування в Україні, захисту його прав та інтересів. Під його керівництвом Виконавча дирекція АМУ з невеличкого офісу зросла до потужного колективу фахівців та експертів.

М.Пітцик після закінчення Чернівецького державного університету працював вчителем, директором школи, викладачем інституту, навчався в аспірантурі Інституту кібернетики ім. В.М.Глушкова Академії наук України, у 1985 році захистив дисертацію та отримав ступінь кандидата фізико-математичних наук. У 1992-1993 роках Мирослав Васильович працював на керівних посадах в органах місцевого самоврядування міста Києва. У 1993-95 роках від обіймав посаду заступника Міністра статистики України.

У 1995 році Асоціація міст України, до якої на той час входило близько 40 членів, прийняла рішення про необхідність створення виконавчого органу організації з метою втілення прийнятих рішень та ведення діалогу з центральною владою від імені місцевого самоврядування. Керівником виконавчої дирекції – Виконавчим директором АМУ мери обрали Пітцика Мирослава Васильовича. У січні 1996 року було відкрито офіс Виконавчої дирекції Асоціації у Києві.

За роки діяльності М. Пітцика на посаді Виконавчого директора АМУ Асоціація міст України перетворилася на найавторитетнішу недержавну організацію, що захищає та представляє інтереси місцевого самоврядування. Кількість членів АМУ за ці роки зросла до 575. Як Виконавчий директор АМУ Мирослав Пітцик був членом дорадчих органів при органах центральної влади. За його ініціативи та його зусиллями АМУ у 2002 році стала членом Ради Європейських муніципалітетів і регіонів.

Читайте також  Його серденько так і не застукало: незважаючи на всі зусилля лікарів, не змогли врятувати 12-річного Тимофія Дегальцева

М.В.Пітцик виступив автором понад 30 наукових праць, співавтором важливих для місцевого самоврядування законопроектів “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про право комунальної власності”, “Про місцеві податки і збори”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про органи самоорганізації населення” та ін.

Мирослав Пітцик був прибічником реформування місцевого самоврядування, передачі більших повноважень та фінансів на рівень громад. Під його керівництвом Виконавча дирекція АМУ розробила Концепцію реформи місцевого самоврядування, яку схвалило Правління Асоціації і яка лягла в основу Концепції децентралізації, схваленої Урядом у 2015 році, та низки інших реформаторських законів та урядових актів.

Світла пам’ять про Мирослава Васильовича Пітцика залишиться в серцях усіх, хто знав його та працював разом з ним.

Мирослав Пітцик буде похований у своєму рідному селі Корнич Коломийського району Івано-Франківської області.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.