У Києві почалася підпільна VIP-вакцинація від коронавірусу чиновників і бізнесменів. Ціна дози – до 3000 євро

Українські топпосадовці, політики і бізнесмени вже прищеплюються в Києві вакциною від коронавірусу, яку нелегально завезли в Україну. Про це пише “Страна”.

Як зазначається, вакцинація проходить під грифом секретності на базі однієї з приватних клінік Києва. Публічно інформацію про це ніде не знайдеш, її поширюють від знайомих до знайомих.

Походження вакцини невідоме, проте продавці стверджують, що це препарат, розроблений німецькою компанією BioNTech і американської Pfizer. І запевняють, що вакцина не підроблена. Цією вакциною з 27 грудня вже почали щеплюватися в країнах ЄС. Також нею вакцинують в США, Ізраїлі, Великій Британії та багатьох інших країнах.

Офіційно цю вакцину в Україну не ввозять. Більш того, невідомо, коли вона взагалі надійде, бо влада не уклала з цією компанією контрактів. Поки є тільки один контракт – на покупку 1,9 млн доз вакцини китайської компанії Sinovac Biotech. Але терміни її доставки також поки незрозумілі, бо вона ще навіть не зареєстрована в Китаї.

Водночас українська еліта, як бачимо, не готова чекати так довго.

Вони платять втридорога за можливість захистити себе і близьких від коронавірусу вже зараз.

Про те, що вакцинація від коронавірусу в Україні для обраних вже стартувала, “Стране” повідомили днями відразу кілька столичних бізнесменів, які прищепилися самі і забезпечили дозою вакцини своїх літніх батьків.

За інформацією джерел “Страны”, представникам української еліти – політикам і багатим бізнесменам – почали пропонувати підпільну послугу з вакцинації препаратом BioNTech і Pfizer тиждень тому. Але задоволення це не з дешевих. Вартість нелегального щеплення від коронавірусу становить від 1 до 3 тисяч євро.

Відзначимо, що компанії-виробники цієї вакцини BioNTech і Pfizer ще влітку домовилися з адміністрацією США про ціну 19,50 доларів за дозу. В ЄС доза коштує трохи дешевше – 15,50 Євро.

Читайте також  Хтось на ШВЛ, а у когось просто нежить: чому COVID-19 вражає всіх по-різному

Тобто в Україні до офіційного постачання вакцини VIP-персони прищеплюються за ціною в 50 разів більшою, ніж у США та ЄС. При цьому після вакцинації клієнти не отримують ніякого документа, який дає можливість уникнути карантину при виїзді в інші країни.

За різними версіями, цю вакцину привезли чи то з ЄС, чи то з Ізраїлю. Але більш детально, яким чином її завезли в Україну, ніхто не пояснює. При тому, що до зберігання і транспортування вакцини BioNTech і Pfizer висуваються жорсткі вимоги – вона повинна знаходиться при температурі мінус 70 градусів і холодніше.

За інформацією “Страны”, таємною вакциною прищепилися вже понад десяти топпосадовців, бізнесменів і політиків, а також члени їхніх сімей.

“Банкує на касі якийсь Гриша, який заздалегідь попереджає клієнтів смс-кою про суму, яку необхідно мати при собі. Вартість вакцини визначається в євро – від 1000 до 3000 євро, в залежності від клієнта. Яким чином визначається ціна, я так і не зрозумів. Очевидно, за кількістю кілець на пальцях. Всі знайомі прищеплювалися за різними цінами. Хтось заплатив 2500 за двох. Гриша – представник якогось Романа Гольдмана, який позиціонує себе як ізраїльський медик. Якщо Гриша не впевнений в ціні, він телефонує Роману і уточнює ціну. Гроші приймаються кешем, не проводяться через офіційну касу клініки. Походження вакцини і як її зберігають – не розголошується”, – повідомив “Стране” один з бізнесменів, який вже підпільно прищепився вакциною.

Як повідомили “Стране” двоє політиків, які вже вакцинувалися, таку нелегальну вакцинацію за завищеною ціною проводять у київській клініці “MEDILAND”.

У самій клініці на гарячій лінії прямої відповіді на питання, “чи можна у вас отримати вакцину від коронавірусу”, не дають. Принаймні, журналістів “Страны”, які подзвонили в клініку як клієнти, на вакцинацію не записали. Однак після хвилинної паузи запропонували з’явитися по запису на прийом на наступний день і на місці поговорити про вакцину від коронавірусу з адміністратором.

Читайте також  У Франківську продовжують активно будувати міст на Пасічну. ФОТО

“Страна” також звернулася за коментарем до згаданого вище Романа Гольдмана, проте на момент публікації відповіді не отримала.

Лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська повідомила “Стране”, що до неї також доходила інформація про те, що в Україні вже можна вакцинуватися від коронавірусу.

“Чутки про це ходять вже приблизно тиждень. Мені про це говорили. У нашій країні все, що завгодно може бути. Як завозять цю вакцину, можна тільки гадати. Якщо хтось завозив вакцину для себе, напевно, вони могли забезпечити умови її зберігання. Але Україна ж відмовилася від процедури перевірки якості вакцин. Всі вакцини, які останні п’ять років завозилися в країну через міжнародні закупівлі, не перевірялися державою. Нам достатньо слова “прекваліфікація” ВООЗ. Хоча для вакцин повинні бути жорстко дотримані умови транспортування. Ви ж пам’ятаєте, які були скандали з повторно замороженою вакциною від поліомієліту, яку зняли з виробництва і нам подарували? У вакцини від коронавірусу також температура зберігання – мінус 70 градусів за Цельсієм”, – повідомила Голубовська “Стране”.

 

РЕКЛАМА:
>

Джерело.

Загрузка...


загрузка...