Тільки що! Радісна звістка! Перша у Новому році, Зеленському вдалося: Сталося неймовірне. Українці шоковані

У новорічну ніч завершилася багатоскладова операція з евакуації українських громадян із Сирії. Дев’ятеро осіб, які перебували в таборах для біженців на території північно-східної Сирії, були повернуті на батьківщину, про що просили їхні родичі.

Це дві жінки та семеро дітей. План їхнього повернення був погоджений та координувався особисто Президентом України Володимиром Зеленським.

Про це пише прес-служба Офісу президента.

Літак з евакуйованими у Міжнародному аеропорту «Бориспіль» зустріли голова Служби безпеки України Іван Баканов, міністр оборони Андрій Таран, заступник керівника Офісу Президента Роман Машовець, народні депутати Леся Забуранна, Олена Шуляк, Олена Мошенець та інші представники влади.

У червні 2019 року була створена спеціальна робоча група, до якої увійшли представники Служби безпеки України.

Зокрема, фахівці перевіряли громадян, утримуваних у Сирії, на наявність можливих зв’язків з учасниками міжнародної терористичної організації «Ісламська держава». За результатами тривалих перевірок контррозвідка СБУ не виявила фактів причетності цих громадян до терористичної діяльності.

У жовтні того ж року запропонований українськими відомствами план евакуаційних заходів був погоджений Главою держави, але через загострення військово-політичної та безпекової ситуації на території Сирії евакуацію українців довелося відтермінувати.

Також на можливість забрати українців негативно вплинула пандемія COVID-19. У зв’язку з поширенням коронавірусу на території Сирії та Іраку були впроваджені значні обмеження, зокрема відбулося закриття кордонів та припинилося авіасполучення.

Повернутися до процесу евакуації стало можливим лише наприкінці 2020 року, коли стабілізувалася безпекова та епідемічна ситуація в цих країнах.

Президент Володимир Зеленський неодноразово заявляв, що Українська держава завжди пам’ятає про своїх громадян, яких утримують в інших країнах, і готова боротися за кожного українця, щоб кожен міг безпечно повернутися додому. «Оскільки для нас людина – це найвища цінність», – наголосив він.

Читайте також  "Нам буде дуже складно": Зеленський розповів, чим небезпечний прорив армії РФ на Донбасі

Заступник керівника Офісу Президента України Роман Машовець зазначив, що звільнені жінки та діти перебували в таборах Сирії у жахливих умовах.

«Дякую всім, хто був залучений до цієї успішної операції. Тим, хто ризикував життям у бойових умовах північної Сирії та Іраку. Також хочу відзначити професійну роботу Комітету з розвідки при Президентові України, який здійснював чітку міжвідомчу координацію», – сказав Роман Машовець.

Міністр оборони України Андрій Таран зауважив, що війна в Сирії торкнулася дуже багатьох людей, і серед них також опинилися українці.

«Війна завжди завдає найбільшої шкоди найвразливішим – жінкам та дітям. Абсолютно логічним було рішення повернути наших громадян, які перебували в таборі для біженців», – зазначив він.

Посадовці запевнили, що робота над звільненням інших українців, які перебувають у сирійських таборах, триватиме.

Народні депутати України з фракції «Слуга Народу» Леся Забуранна, Олена Шуляк та Олена Мошенець наголосили, що держава цією операцією вкотре продемонструвала пріоритетність людського життя та прав людини для її нинішнього керівництва.

Президент Володимир Зеленський розповів, що це була справжня спецоперація, яка супроводжувалася великими труднощами, а громадяни України перебували в Сирії в пекельних умовах.

Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

Він нагадав, що кілька років цих жінок з дітьми утримували у жахливих умовах в таборах для переміщених осіб, там, де пекло стає повсякденністю.

“Для держави це було одним із найскладніших завдань останнього часу – дістати їх звідти. Для цього працювали і наші дипломати, і спецслужби України, і партнерські спецслужби. Це про реальну, а не фейкову спецоперацію. Це про те, як усе відбувається в реальному житті, а не в бойовиках чи на ток-шоу”, – сказав Зеленський.

Читайте також  Зеленський: Путін такого, як я, не очікував

Він розповів, що спочатку поверненню українок заважали інтенсивні бойові дії на території Сирії, а потім діяло істотне обмеження через пандемію. Були відсутні єдині центри влади в регіоні, тривали геополітичні торги, постійно змінювалися позиції партнерів.

“Ключове – Україна завжди повертатиме додому всіх своїх громадян, якими б вони не були і де б не потрапили в біду. Це аксіома. Спочатку – додому, а потім уже розбираємося по суті … Скажу більше: якщо громадянство України є, то це вже достатня підстава для того, щоб держава мобілізувала увесь свій ресурс на допомогу. Так вчиняють сильні”, – наголосив президент.

Нагадаємо, раніше у президента просили допомоги щодо повернення з Сирії на батьківщину 75 українців. Народний депутат і лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що 21 жінка і 54 малолітніх дитини просять допомоги, оскільки в України у цій країні відсутні дипломатичні установи і нікому їм допомогти.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.