Вчені винайшли тест, який визначає коронавірус за секунди

Перші випробування нового тесту показують, що може з’явитися спосіб перевіритись на коронавірус за декілька секунд, а не годин, як було раніше.


Повне проведення тесту займає менше хвилини, пише ВВС Україна.
Дихальний тест, розроблений у Британії, може визначити COVID-19 і відрізнити його від інших інфекцій дихальних шляхів майже миттєво.

Результати випробувань нового тесту, які проводили у Шотландії і у Німеччині, опублікували в авторитетному медичному журналі Lancet. Його розробник компанія Imspex Diagnostics повідомила, що прилад для тесту буде готовий через шість місяців, якщо буде фінансування.

“Перспективи, я думаю, дуже надихають, – сказав засновник і голова компанії Санті Домінгес. – Те, що він миттєвий, дозволить застосовувати його у різних ситуаціях, а не тільки в лікарнях”.
“Його потенціал є в авіації, у транспорті, у роботі з мігрантами. Зразок дихання можна взяти швидко, це не інвазивно, не потрібен спеціально підготовлена людина, і через кілька хвилин у вас вже є результат”, – говорить він.

Прилад ґрунтується на технології, яка спочатку застосовувалася при розробці тестів для діагностики раку легенів, а також для того, щоб швидко відрізнити бактеріальну інфекцію від вірусної. Однак після початку глобальної пандемії коронавірусу компанія вирішила сконцентрувати свої зусилля на діагностиці коронавірусу.
“У нас є напрацювання в цій сфері, в тому числі – досвід застосування таких приладів. Коли з’явився коронавірус, він змусив нас перемикнутися на цей напрямок”, – говорить пан Домінгес.

Провели два випробування тестів на основі цієї технології – на пацієнтах у лікарнях Единбурга і Дортмунда. Дослідники намагалися зрозуміти, чи може такий прилад відрізнити COVID-19 від іншої інфекції.

Прилад аналізує зразок дихання, вишукуючи в ньому нестійкі хімічні елементи, які дають ключ до розуміння типу респіраторного захворювання. Тест виявився здатним визначити COVID-19 в цих елементах. Пізніше наявність коронавірусу підтвердили іншими способами тестування.

Читайте також  Електронні цигарки теж шкідливі!

Наприклад, тести відрізнили коронавірус від інших захворювань – астми або бактеріальної пневмонії.

В ході тестів, проведених в Единбурзі, вдалося також ідентифікувати хімічні елементи, що дозволяють з великою ймовірністю визначати тяжкість захворювання і небезпеку смертельного результату.

“Якщо ці тести доведуть свою надійність, вони відкривають можливість швидкого діагностування COVID-19 в поліклініках або у відділеннях невідкладної допомоги, що значно полегшить роботу медперсоналу”, – говорять вчені.
Особливо важливо швидко визначати COVID-19 в періоди епідемій грипу, у якого можуть бути схожі симптоми. Науковці надзвичайно натхненні новою розробкою, проте поки її тестування не було достатньо масштабним. Тестування провели приблизно на 100 пацієнтах.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.