За два тижні ситуація з коронавірусом в Україні може повністю вийти з-під контролю.
Ситуація з коронавірусом в Україні остаточно виходить з-під контролю влади – останніми днями фіксується більше п’яти тисяч випадків зараження, кількість смертей на добу підбирається до показника у сто жертв, а країна вже стрімко увірвалася до десятки країн із найбільш швидкими темпами поширення, і, здається, затримається у ній надовго.
Крива зростання демонструє, що вірус поширюється по Україні, не зустрічаючи практично ніякого опору.
Українці щосили побоюються повторного локдауну, а чиновники збирають екстрені наради і обговорюють можливість введення режиму надзвичайного стану. Коли це може статися і до чого готуватися українцям – дізнавався Главред.
Готуються до “дистанційки”
Як і попереджала низка медиків, одними з перших ковіду піддаються школярі та студенти – тільки у Києві, за словами мера Віталія Кличка, на дистанційному навчанні через виявлені випадки знаходяться 501 клас у 173-х школах і 62 групи в дитячих садках. До слова, 8 жовтня у Києві закрився вже й перший університет – КНУ імені Тараса Шевченка через спалах COVID-19 був змушений закрити корпуси на карантин, а студентів перевести на онлайн-навчання.
Як розповів у коментарі Главреду проректор з науково-педагогічної роботи КНУ Володимир Бугров, на даний момент ВНЗ, згідно із законодавством про боротьбу з коронавірусом в Україні, закрився тільки на два тижні, тобто до 23 жовтня.
“Ми прийняли рішення, що на два тижні повністю переходимо в онлайн. Після цього будемо дивитися – якщо ситуація покращиться, ми знову повернемося в аудиторії, дотримуючись усіх вимог, які визначені головним санітарним лікарем”, – розповів Бугров. У той же час, за його словами, у вузі обговорюються різні сценарії, аж до повного переходу на дистанційне навчання на більш тривалий термін.
“Цих сценаріїв кілька – у нас навесні вже був досвід складання випускних іспитів онлайн, але поки ми говоримо про карантин тільки до 23 жовтня”, – зазначив Бугров.
Схоже, що приклад з КНУ імені Тараса Шевченка вже в наступний четвер візьмуть не тільки інші університети, а й школи. У неділю ввечері глава Міносвіти України Сергій Шкарлет розповів про намір перевести вузи на дистанційну форму навчання на період з 15 жовтня по 15 листопада, а школярів достроково відправити на канікули з 15-го по 30 жовтня.
За неофіційною інформацією, і студенти, і школярі навряд чи повернуться до повноцінного навчання після закінчення цього терміну. Швидше за все, як мінімум до кінця року їм доведеться отримувати освіту дистанційно.
Карантин потрібен вже сьогодні
В інших сферах також не виключають варіанту повтору весняного локдауну. Зокрема, багато українців вже зараз висловлюють упевненість в тому, що це може статися вже в листопаді, відразу після проведення місцевих виборів.
“Ми щомісяця платимо консьєржкам, здаємо гроші їм самим. Ось в черговий раз прийшла, щоб оплатити на всі осінні місяці вперед. А вона мені каже, що за листопад поки не платите – мовляв, нам кажуть, що буде карантин, і ми, консьєржі, на роботу виходити не будемо”, – розповіла нам мешканка одного з багатоквартирних будинків на Лівому березі Києва.
Та ж настороженість присутня і у підприємців.
“Є стійке відчуття, що через коронавірус у листопаді ми знову можемо закритися так само, як навесні. Що тоді робити не знаю, адже робота стане, а податки платити менше ніхто не дасть”, – розповів нам один зі столичних власників салону краси, який побажав залишитися неназваним.
Голова Асоціації власників малого та середнього бізнесу Руслан Соболь переконаний, що навряд чи в Україні зважаться на ще один локдаун.
“В Україні цього навряд чи варто очікувати, тому що це удар як по економіці, так і по політичному рейтингу уряду і нинішньої влади – ми будемо зараз реєструвати антирекорд за антирекордом, можливо, посилять масочний режим, реальний сектор зобов’яжуть вимірювати температуру, але закривати не будуть”, – сказав він.
Погоджується з цим і заслужений лікар України, професор Військово-медичної академії Ольга Богомолець.
“На таке жорстке закриття найближчим часом точно не підуть. Але є кроки, які можна зробити, щоб уникнути його в майбутньому. Хвиля вже пішла на швидкий підйом і цифра тих, хто захворів, щодня за фактом доходить до 10 тисяч і ця цифра найближчим часом може бути і вдвічі вища. Це буде означати, що не вистачатиме не тільки ліжок, а й рук медиків”, – вважає Богомолець.
За її словами, зараз необхідно оперативно переводити навчальні заклади на дистанційне навчання і вже зараз запроваджувати карантин вихідного дня – тобто, коли людина може виходити на вулицю тільки в компанії родичів. До слова, ідею останнього напередодні озвучив голова медкомітету парламенту Михайло Радуцький. “Робити це через два тижні разом з введенням карантину вихідного дня вже не матиме ніякого сенсу, бо тоді ми вже ніяк не зможемо впливати на ситуацію. Якщо це зробити зараз, то через два тижні ми можемо отримати хвилю захворюваності набагато менше тієї, якою вона могла б бути”, – переконана Ольга Богомолець.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook