Скільки прикарпатських посадовців притягнули до відповідальності за корупцію

У шостому випуску програми «Прокуратура про резонанс в деталях» розповіли, скільки прикарпатських декларантів потрапили під приціл правоохоронних органів та скільки декларантів-корупціонерів понесли покарання.


Вже третій рік державні службовці й інші посадовці живуть по-новому. Кожен початок нового року – неабиякий стрес, адже це час, коли потрібно відкривати громадськості таємниці про свої річні доходи та витрати, йдеться в сюжеті Прокуратури Івано-Франківської області.

Інформація про статки (декларація) оприлюднюється на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. І опубліковується після подачі суб’єктом декларації (не пізніше 1 квітня наступного за звітним роком) за виключенням персональних даних. Тож тепер кожен громадянин має до неї необмежений доступ і може сам побачити, якими статками володіють посадовці.

«Згідно вимог закону України «Про запобігання корупції», а саме частини 3 даного закону, особи, які зазначені в цій статті, повинні подавати декларацію.Що ж таке декларація? Існує всього чотири види: щорічна, декларація суб’єкта, який припинив свою діяльність пов’язану із функціями держави або місцевого самоврядування; суб’єкта, який припиняє свою діяльність пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування; декларація суб’єкта, що бажає зайняти посаду, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування. Щорічна декларація подається в період з 1 січня по 1 квітня. Така декларація охоплює звітний рік, що передує року, в якому вона подається», – розповідаєЮлія Сапожникова, прокурор відділу прокуратури області.

Та навіть у такому простому завданні, як показати те, що нажито непосильною працею, посадовці ненавмисно умудряються допускатися помилок. Або ж вони це роблять свідомо? Дехто намагається приховати своє добро, інші ж «забувають» повідомити про збільшення статків.

З 2017 по березень 2019 року за порушення Закону України «Про запобігання корупції» до адміністративної відповідності притягнено понад 200 прикарпатських посадовців. Серед них є держслужбовці, депутати місцевих рад, працівники лісгоспів та митних органів. Всі вони сплатити штраф до казни, загальною сумою понад 230 тисяч гривень. А окремі порушники навіть позбулися своїх посад.

Читайте також  У Калуші в квартирі знайшли двох мертвих людей

Більше дивіться у випуску:

Нагадаємо, у першому випуску “Прокуратура про резонанс в деталях” розповідалось про викрадення 16-річної школярки у селі Виноград на Івано-Франківщині. Другий розповідав про низку цинічних злочинів, які були вчиненні злочинним угрупуванням. У третій програмі йшлось про стоматолога-різника, який розчленував своїх жертв. Четвертий випуск був про пограбування на Богородчанщині, де втягнули в небезпечну авантюру навіть неповнолітнього. У п’ятому випуску програми розповіли, куди поділись кошти, які були виділені державою на ліквідацію повені у 2008 році.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.